Rabování obchodů, vybírání bankomatů... I to se prý dělo během pokusu o převrat v Turecku

18.07.2016 16:58

„Krev tekla padesát metrů od nás,“ říkají stále šokovaní Slováci po puči v Turecku. Při něm zemřelo 265 lidí, mezi nimiž byli i civilisté. Slova slovenských občanů i obyčejných Turků přináší server Čas.sk.

Rabování obchodů, vybírání bankomatů... I to se prý dělo během pokusu o převrat v Turecku
Foto: hns
Popisek: Pokus o puč v Turecku, ilustrační koláž
reklama

Jak uvedla například Lívia Zacharovská Artam, která pracuje v hotelu ve městě Kayseri ve středu Turecka, momentálně všechny pučisty zavírají do vězení. V zemi se nyní necítí příjemně. „Žiji tu už deset let a vždy jsem hovořila o této zemi, jako že je bezpečná, jak se tu dobře žije. Momentálně se cítím, jako kdybych byla v jiném světě,“ tvrdí s tím, že místní se rozdělili na více táborů. „Někteří lidé oslavují, jiní se bojí vyjít na ulici. Je tu také skupina, jež má názor, že to bylo celé jen nějaká fraška a bylo to narafičené, aby se Erdogan dostal výš k moci,“ dodala.

Majitel restaurace Mesuta měl poprvé v životě strach. Mladý Turek uvedl, že lidé se nyní v zemi bojí a jsou šokovaní. On sám držel palce armádě, Erdoganovi nefandí. „Nakradl hodně peněz a popírá demokracii. Chce z Turecka vytvořit zemi, jako jsou Saúdská Arábie či Írán. To se mi nelíbí,“ uvedl. Podle něj však vše ještě neskončilo.

O strachu hovoří i Slovenka Jana Judičáková, která pracuje jen pár kilometrů od hlavního města Turecka. „Všude vládl strach, lidé začali rabovat obchody a vybírat hotovosti z bankomatů,“ tvrdí. Ona sama prý v noci vůbec nespala. Nyní se však již v zemi cítí bezpečně.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …