Rada ČT kárala Dvořáka. Už by mohly zmizet „jasné a spolehlivé“ Události

11.07.2012 22:58

Ředitel České televize Petr Dvořák se poprvé setkal s kritikou od Rady ČT. Radní mu především vytýkali novou podobu Událostí. Například podle Jaroslava Dědiče by už mohlo zmizet heslo „Jasné a spolehlivé“.

Rada ČT kárala Dvořáka. Už by mohly zmizet „jasné a spolehlivé“ Události
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

„Výhrady směřovaly k přílišné dynamice, kdy se například na ploše pohybují dva moderátoři, což jsou ovšem záležitosti, které Česká televize už reflektuje a mění,“ řekl v rozhovoru pro iHNed.cz místopředseda Rady ČT Jaroslav Dědič.

„Hlavní změny jsou především ve formě, ale též v určitých dílčích momentech, třeba heslo ‚jasné a spolehlivé‘ po třech měsících možná ztratilo svůj význam, kdy chtělo do určité míry překvapit, vzbudit pozornost. V tuhle chvíli je možná nadbytečné,“ míní radní.

I když rada Petra Dvořáka za některé kroky kritizovala, dostal ale odměnu ve výši půl milionu korun. Splnil prý předepsaná kritéria jako vyrovnaný rozpočet nebo kvalita programové nabídky.

Hodnocení Událostí však bylo podle Dědiče potřeba. Tříměsíční doba byla prý dohodnuta předem. „Všichni jsme cítili, že to byl radikální pokus, byla to radikální změna, změna o 180 stupňů. Myslím, že všichni tomu v počátku říkali ano, Události změnu potřebují. Ta změna byla radikální. Je tedy přirozené, že po třech měsících si na to sedneme, budou se vychytávat chyby a pro nás jako Radu bylo podstatné slyšet, že vedení chyby vnímá, chce je vychytávat také a výsledný produkt dozná ještě drobných změn, aby se oproti dnešku ještě vylepšil,“ míní místopředseda rady.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: pan

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

10:10 A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

Debata o konsolidačním balíčku v pořadu Události, komentáře ČT24 začala ostrou přestřelkou mezi děka…