Rada ÚSTRu se bude zabývat asi odvoláním Kukánové

25.04.2013 6:10 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Dnes zasedne rada Ústavu pro studium totalitních režimů, která má na programu mimo jiné návrh na odvolání ředitelky Archivu bezpečnostních složek Zlatuše Kukánové. Na její místo by měla nastoupit Kukánové podřízená Světlana Ptáčníková. Je to jedna z dalších personálních změn, které navrhuje nová ředitelka ÚSTR Pavla Foglová.

Rada ÚSTRu se bude zabývat asi odvoláním  Kukánové
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?

Jejím jmenováním a odvoláním předchůdce Daniela Hermana vyvrcholilo pnutí v instituci a ukázalo rozepře o činnost instituce hlavně mezi vládní ODS a opoziční ČSSD. ODS obvinila sociální demokracii z puče, snah o ovládnutí archivu s materiály bývalé Státní bezpečnosti a z příprav spolupráce s KSČM na vládní úrovni. ČSSD i KSČM politický podtext změn v ÚSTR odmítají.
Hlavní radu ÚSTR, která například odvolává a jmenuje ředitele ÚSTR a archivu, volí Senát. Tam má nyní převahu levice. Rada se dnes bude zabývat i aktuální situací v ÚSTR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Macinkovy SMS

Je pravda, že se jimi na váš podnět zabývá i NCOZ? Proč zrovna oni? Já chápu, že jste je předal policii a nechápu, že vám je vůbec poslal, ale proč NCOZ? Poslal vám je přeci jeden člověk, takže nejde o organizovaný zločin nebo já to nechápu. Děkuji za vysvětlení. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na Davida Prachaře po agitce s Haváčovou vyskočila vlastní minulost

13:50 Na Davida Prachaře po agitce s Haváčovou vyskočila vlastní minulost

Vystoupení Sarah Haváčové a jejího přítele Davida Prachaře na podporu prezidenta Petra Pavla vyvolal…