Radnice Prahy 4 přišla až o 33 milionů kvůli směně pozemků

25.07.2011 20:00

Praha 4 nejspíš přišla až o 33 milionů korun kvůli výměně pozemků s firmou Prominecon, která je spojována s kontroverzním podnikatelem Romanem Janouškem. Čtvrtá městská část dala developerovi stavební parcely na Kavčích Horách o velikosti tří tisíc metrů čtverečních. Na oplátku dostala pozemky v parku Družba. Informuje o tom server ČT24.cz na základě zjištění pořadu Reportéři ČT.

Radnice Prahy 4 přišla až o 33 milionů kvůli směně pozemků
reklama

Prominecon group získal dříve od restituentů část parku Družba blízko stanice metra Pankrác. Firma za pozemky zaplatila tři miliony korun. Přibližně před rokem a půl tento pozemek směnila s městskou částí za stavební parcely v lukrativní lokalitě na Kavčích Horách.

Podle soudního znalce Jiřího Raucha mají stavební parcely hodnotu osm milionů a 231 tisíc korun. Pozemky veřejné zeleně v parku Družba ohodnotil na osm milionů a 291 tisíc korun. Ocenění provedl na základě cenové mapy a územního plánu.

Oponentní posudek dalšího soudního znalce Josefa Koptíka ovšem vyšel jinak. Hodnota parcel na Kavčích Horách se prý pohybuje kolem čtyřiceti milionů korun. Radnice tedy nejspíš prodělala zhruba 30 milionů korun. „Posudek jsem dělal důkladně a poctivě bez vedlejších zájmů nebo pohledů. Takové pozemky v Praze prostě nejsou, toto je mimořádný a jedinečný pozemek," cituje ČT24.cz vyjádření Koptíka.

Starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS) prý posudek na částku 40 milionů neviděl. Radnice prý tehdy pracovala s posudkem, který byl k dispozici. ODS a Strana zelených prý měly v programu sjednocení vlastnictví centrálního parku Družba, a tak se směnily pozemky.

Podle zastupitelky za Stranu zelených Ivy Kotvové nebyl důvod nedůvěřovat certifikovanému znalci. Na Kavčích Horách tak vyroste pětipatrový dům. Proti developerskému projektu protestují místní i odborníci. Stavba podle nich naruší panorama Prahy a zničí zeleň.

"Problém máme s tím, že by se jednalo o vícepatrovou budovu, která by narušila celé životní prostředí," uvedl Patrik Horký na serveru ČT24.cz, který bydlí v blízkosti plánované stavby.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…