Radovanu Krejčířovi při pokusu o útěk údajně pomáhali zaměstnanci jihoafrického vězení

29.09.2015 12:53

Zaměstnance vězení podezřívá jihoafrická policie z pomoci Radovanu Krejčířovi při pokusu o útěk z vazby. Informoval o tom jihoafrický deník Eyewitness News. Policie v sobotu při prohlídce cely našla u Čecha mimo jiné pistoli, nůž a mobilní telefony.

Radovanu Krejčířovi při pokusu o útěk údajně pomáhali zaměstnanci jihoafrického vězení
Foto: geoafrica.com
Popisek: Uprchlý zločinec Radovan Krejčíř, který se skryl v Jihoafrické republice

Kromě zbraní, paralyzéru, mobilních telefonů a dalších předmětů použitelných při útěku našli policisté u Krejčíře údajně také ručně psaný deník, který by prý mohl pomoci při vyšetřování dalších Krejčířových kauz. „Dobré na Krejčířovi je, že si všechno zapisuje,“ uvedl mluvčí jihoafrické policie Solomon Makgale. Vše údajně Krejčíř ukryl pomocí propašovaného šroubováku do běžeckého pásu, který má k dispozici.

Vyšetřovatelé mají prý důvodné podezření, že Krejčířovi pomáhal jeden nebo více zaměstnanců vězení. Zda podezřívají konkrétní osobu ale nesdělili.

Šlo už o čtvrtý pokus Krejčíře o útěk z vězení

Podle serveru Eyewitness News se policistům už podařilo identifikovat pistoli, kterou u Krejčíře našli. Patřila údajně muži, který zemřel v roce 1999. Soukromý vyšetřovatel Paul O'Sullivan, který se Krejčířovými kauzami dlouhodobě zabývá, ale tvrdí, že patřila příslušníkovi jihoafrické armády.

Makgale už sdělil, že se jednalo o čtvrtý Krejčířův pokus o útěk z vězení. Mělo k němu prý dojít v neděli, ale díky informacím tajných služeb se ho podařilo zmařit. „Zajištěný měl i vrtulník a luxusní automobil, který by ho odvezl ze země,“ uvedl Makgale.

V pondělí se v jihoafrických médiích objevila zpráva, že informaci o chystaném útěku policii předal soukromý vyšetřovatel O'Sullivan. Údajně se obával v případě Krejčířova útěku o svůj život. Policie ale později popřela, že by informaci měla z tohoto zdroje.

Kdyby Krejčíř prchl, postaral by se, aby byl do 24 hodin mrtvý

V rozhovoru poskytnutém deníku The Star O'Sullivan sdělil, že by se postaral, aby byl Krejčíř v případě útěku „do 24 hodin mrtvý“. Udělal by to prý v sebeobraně. „Vzhledem k tomu, že se mě pokusil zabít už šestkrát a že pravidelně vyjadřuje úmysl mě zabít, myslím, že by to bylo ospravedlnitelné,“ uvedl. Za jeden z pokusů o vraždu O'Sullivana se Krejčíř zodpovídá před jihoafrickým soudem. Další prý nedávno zorganizoval přímo z vězení, když najal dva nájemné vrahy údajně z České republiky.

Soud v Johannesburgu shledal na konci srpna Krejčíře vinným z pokusu o vraždu, z únosu a z pokusu o přechovávání narkotik. Výši trestu by si měl obžalovaný podle dosavadních informací vyslechnout 12. října.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…