Není moc slušný? Reakce na nového předsedu na sebe nenechala dlouho čekat

17.01.2026 18:50 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Martin Kupka, bývalý ministr dopravy, vystřídal po dvanácti letech Petra Fialu a stal se předsedou ODS. Bude Kupka dobrým předsedou dnes nejsilnější opoziční strany? Michal Půr připomněl, že tam, kde se Martin Kupka do něčeho vložil, uspěl. Zazněly však i jiné názory.

Není moc slušný? Reakce na nového předsedu na sebe nenechala dlouho čekat
Foto: Screen Youtube
Popisek: Martin Kupka zvolen předsedou ODS

Publicista, spisovatel a podcaster Michal Půr napsal pár slov k volbě předsedy ODS.

„Mnozí by si představovali větší změnu, ale Martin Kupka uspěl ve všech funkcích, ve kterých byl. Rozhodně bych ho neodepisoval. Ostatně z vlády to byl jeden z mála, který skutečně doručil. Každopádně z Česko Plus je solidní frakce a to taky není špatně,“ napsal Michal Půr na sociální síti X a naznačil tak, že Kupka pro voliče ve vládě skutečně něco dělal.

Narážel na frakci v rámci ODS Česko Plus, kterou rozvíjí ostravský politik Radim Ivan a který kandidoval na předsedu proti Kupkovi. A získal přibližně třetinu hlasů. Přesněji řečeno 138 hlasů z 508 platných odevzdaných hlasů.

V následné diskusi připustil, že to Kupka vůbec nebude mít snadné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To zas bude kupka hnoje . , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemuž v letech , 17.01.2026 19:35:23
Rozdali si bitkoiny a můžou slavit , a Barmské ženy jim tam udělají mecheche :-))

|  15 |  0

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…