Řády po Havlovi bude muset Dagmar vrátit

23.12.2011 7:56

Prezidentovi Havlovi řády Bílého lva a T.G.M. propůjčil po skončení prezidentského mandátu parlament. Nyní by řády měla rodina vrátit.

Řády po Havlovi bude muset Dagmar vrátit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dagmar Havlová doprovázejíc rakev s ostatky svého muže na Hrad
reklama

Václav Havel byl nositelem dvou nejvyšších českých řádů - Bílého lva a T. G. Masaryka. Nejprve mu náležely z titulu funkce prezidenta. Po jeho odchodu z Hradu v roce 2003 mu je obě komory parlamentu propůjčily. A to - jak říká zákon - doživotně. Znamená to, že nyní, po Havlově smrti, bude muset Dagmar Havlová insignie obou nejvyšších státních vyznamenání na Hrad vrátit, upozorňuje server Novinky.

"Na tuto povinnost po určitém čase, který vyžaduje slušnost i takt, upozorňuje pozůstalé prezidentská kancelář, která je ze zákona správcem všech záležitostí týkajících se řádů a medailí. Insignie si mohou ponechat rodiny zahraničních nositelů. Pozůstalým po českých občanech zůstává pouze listina o propůjčení vyznamenání," upozornil server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…