Rajchlovu akci obratem glosují: Fanoušci Ruska, kolaborant...

11.03.2023 15:40 | Zprávy

Protivládní akce proruských sil? Ne! Protestující na Václavském náměstí v Praze Česko proti bídě jasně vzkázali vládě a všem mainstreamovým médiím, že nepřišli podporovat Rusko ani Putina. Přesto někteří míní, že mezi účastníky shromáždění jsou „fanoušci Ruska“.

Rajchlovu akci obratem glosují: Fanoušci Ruska, kolaborant...
Foto: Facebook Jan Fišera
Popisek: Demonstrace Česko proti bídě na Václavském náměstí

Úvodní slovo si vzal Jindřich Rajchl, předseda politické strany PRO, která akci Česko proti bídě svolala. Aby předem vyvrátil komentáře, které se budou snažit celý protest zdiskreditovat slovy, že šlo o akci „ruských příznivců“, vyzval jasně a stručně přítomné demonstranty, aby odpověděli na otázky, zda ze všech koutů České republiky dorazili kvůli podpoře Ruska či k přímé podpoře šéfa Kremlu Vladimíra Putina. Hlasitá odpověď davu bylo jasné „ne“. Naopak „ano“ bylo na otázku, zda lidé přijeli kvůli neutěšené politické situaci ve své vlastní zemi.

Informovanost o akci v médiích, dalo by se říci, je chabá. A když už, tak z nich zaznívá jasný protinázor vůči této aktivitě a dokonce „svědectví“, že mezi demonstranty jsou „podporovatelé ruského režimu“.

Tak dění přímo z Václavského náměstí posměšně popisuje reportér z Reflexu Bartovský. „Rajchl hodně dbá na to, aby nebyla akce příliš okatě ‚proruská‘. Zmínil jsem zákaz vlajek (zejména ruských), trikolóry se rozdávají na místě – ty české. Jen si nepohlídal stan iniciativy ‚NE základnám‘, který je naproti pódiu. A toto financovala prokazatelně Moskva,“ vyjevil Bartovský.

„Tahle akce je fakt parodie sama na sebe. Rajchlova dikce je hodně vůdcovská. Chce jinou vládu, se kterou se vrátí prosperita, svoboda a suverenita. Norimberk reloaded. ‚Osud vezmeme pevně do našich rukou.‘ Jak to celé chce udělat, řekne na konci akce. Ok, tohle už začíná být strašidelné,“ zmínil Bartovský.

V jeho glose zaznívá, že se „Václavák zaplnil odpůrci vlády i fanoušky Ruska“, nechybí ani připomínka, že „Rajchlovy sociální sítě jsou plné fanoušků Ruska a politiky Vladimira Putina, kteří hojně na akci jedou“.

Přidal také komentář k vystoupení anticovidového právníka Ondřejem Dostála. „Vláda je tak neschopná, že se její kritici nevejdou na Václavské náměstí. Potřebujeme buď větší náměstí, nebo lepší vládu,“ zhodnotil účast z pódia expert na zdravotnické právo Dostál. I jemu se dostalo Bartovského ostrovtipu. „Nechci dodávat zbraně pro Ukrajinu a chci mít právo to říkat, řve Nielsen. Nikdo vám to nebere, my si zase o vás můžeme myslet, že jste kolaborant, napsal Bartovský.

PRO přichází například s požadavkem, aby vláda jasně usilovala o mírové řešení války na Ukrajině včetně možného uspořádání mírové konference v Česku. Vláda by také měla ukončit dodávky vojenského materiálu Ukrajině.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

je poctivější být fanouškem Ruska, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepatriot1955 , 11.03.2023 18:13:15
než být onucí západu a především USA.

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

10:40 „Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

Naštěstí neúspěšný atentát na republikánského prezidentského kandidáta dál hýbe Spojenými státy. FBI…