Rakouský kancléř složil všechny funkce. Stydí se za výsledek prezidentských voleb?

09.05.2016 13:29 | Zprávy
autor: spa

Rakouský kancléř a předseda Sociálních demokratů Werner Faymann náhle oznámil své rozhodnutí odstoupit ze všech politických funkcí. Může za tím být i nátlak okolí a neúspěch stranického kandidáta v prezidentských volbách.

Rakouský kancléř složil všechny funkce. Stydí se za výsledek prezidentských voleb?
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Werner Faymann se dnes rozhodl odstoupit z funkce rakouského kancléře i předsedy Sociálních demokratů poté, co byl vystaven tlaku z vlastní strany, aby začal spolupracovat s pravicovou Stranou svobody (FPÖ).

Jeho budoucnost však vypadala velmi nejistě od chvíle, co prezidentský kandidát sociální demokracie, na rozdíl od Norberta Hofera z FPÖ, neuspěl ve volbách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Nemyslíte, že tohle může být konec Motoristů?

Dobrý den, asi budete hájit Macinku, ale přesto se zeptám, zda vám jeho jednání s prezidentem včetně těch jeho SMS přijdou v pořádku? Nemyslíte, že vám celá ta kauza kolem jmenování Turka přerůstá přes hlavu a jen vás poškozuje? Nebo myslíte, že Vám přinese nějaké politické body?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nemůžete mě vyhostit.“ Vzkaz Ukrajinky Čechům vzbudil emoce

21:11 „Nemůžete mě vyhostit.“ Vzkaz Ukrajinky Čechům vzbudil emoce

Ukrajinka v Česku odpovídá kritikům: „Vaše nenávist mi ukazuje, že jdu správným směrem – a jednou mo…