Rakušan: Babiš ukradl Česku budoucnost. Já ji chci vrátit

18.08.2021 9:26 | Zprávy
autor: mp

Vít Rakušan, předseda STAN, se rozhodl vysvětlit, proč chce uspět a sestavovat příští vládu. Je to kvůli Andreji Babišovi, který lidem žijícím v České republice ukradl budoucnost. „V devadesátých letech byl divoký privatizátor, poté sponzor politických stran, které to tady s korupcí dost roztočily a teď je premiérem, který se vydává za mesiáše. To prostě není budoucnost a já nám ji chci vrátit,“ vypálil Rakušan.

Rakušan: Babiš ukradl Česku budoucnost. Já ji chci vrátit
Foto: https://www.facebook.com/starostove
Popisek: Vít Rakušan během sněmovní kampaně rozdává nanuky

Předseda STAN Vít Rakušan má za to, že po osmi letech vlády Andreje Babiše (ANO) Česko nikam nesměřuje, že jsme ztratili pozitivní budoucnost. A to je třeba změnit.

„Skutečně mám pocit, a to nejen já, ale i moji vrstevníci, soukmenovci a lidé, s nimiž se potkávám v rámci kampaně, že nám budoucnost v mnoha ohledech ukradli. Podívejme se na to, jak jsme nechali umírat lidi v covidové době, jak nám krajinu a úrodnou půdu ukradly obrovské agroholdingy čerpající šílené peníze a malým a středním zemědělcům v podstatě nikdo nepomůže, jak se chováme k řece Bečvě, jejíž vyšetřování zablokovali ANO a komunisté... Vláda ukradla budoucnost nejen nám, ale i našim dětem a vnoučatům. Devadesátá léta jsem jako teenager prožil s nějakou vizí a radostí, že naše země někam směřuje, ale ona nikam nesměřuje,“ konstatoval Rakušan v rozhovoru pro server Refresh.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…