Rakušan chce povolební koalici zplodit už před volbami

20.08.2025 20:02 | Monitoring

Koalice SPOLU dnes odstartovala další fázi kampaně a zveřejnila svůj volební program s názvem „Svoboda a prosperita i pro budoucí generace“. Na hlavní priority ODS, TOP 09 a KDU-ČSL reagoval předseda STAN Vít Rakušan. Zdůraznil, že je nutné dát voličům jasnou naději na vládu bez hnutí ANO a jednoznačně odmítnout možnost spolupráce s hnutím ANO.

Rakušan chce povolební koalici zplodit už před volbami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Vít Rakušan

Koalice SPOLU dnes zveřejnila svůj program s názvem „Svoboda a prosperita i pro budoucí generace“. Obsahuje sliby dokončit dálniční síť do roku 2033, reformovat Evropskou unii, zvýšit výdaje na obranu, přijmout euro, až to bude pro Česko výhodné, a také zrušit zákaz prodeje aut se spalovacími motory po roce 2035. Premiér Petr Fiala přitom zdůraznil, že koalice chce, aby Česko zůstalo pevně ukotveno v EU a NATO.

Na program okamžitě na síti X reagoval předseda hnutí STAN Vít Rakušan, jehož strana je rovněž součástí vládní koalice. Nejprve ocenil, že se v mnoha bodech shodují: „Jsem rád, že naši koaliční partneři dnes představili své programové priority, a ještě víc mě těší, že se na mnoha z nich shodujeme.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Natálie Brožovská

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vítáte Trumpův ,,mírový plán“

Rusko je podle vás vítěz války. To je podle vás dobře? Co myslíte, že udělá Putin pak, když mu to s Ukrajinou takto snadno vyjde? Nemělo se spíš udělat víc, aby byl on ten poražený? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Rakušan., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHorký , 21.08.2025 7:47:31
Koalice SPOLU dnes odstartovala další fázi kampaně a zveřejnila svůj volební program s názvem „Svoboda a prosperita i pro budoucí generace“. Ví ten pako, co je to svoboda a prosperita? Svoboda je podle toko hýkavce, že musím povinně platit nějaké dezinformační bandě výpalné? Cenzůra je také svoboda? A prosperita, je podle těch bezmozků, astronomické zadlužování? Tak tím se hodně pomáhá nejen budoucí generaci? Opravdu jen obyčejná onuce. A s tím programem STAN, co má jen nenávist k demokraci a prosperitě, určitě neuspějí. Proč pořád jen napadají ANO, které jediné, s ČSSD v letech 2013 - 2017, snížilo státní dluh o 39 miliard. A nebýt dnešní koaliční vlády, která stále útočila na vládu, aby vyhazovala stále více peněz v době covidu, tak by se zase dluh snížil. Proč tito neodborníci a nedemokraté stále jen lžou a dělají vše proto, aby se země zadlužovala? Doufám, že voliči už pochopili, co za neschopnou, neodbornou vládu méme a že budou volit ty strany, které jsou vlastenecké a budou něco dělat pro tuto zem a jejich občany.

|  9 |  0

Další články z rubriky

„To už je na psychiatra.“ Po nových důvodech proti Turkovi

13:46 „To už je na psychiatra.“ Po nových důvodech proti Turkovi

Fanoušci včetně pražských redakcí začali propadat toxickým fantaziím, povšiml si Petr Holec. Důvodem…