Randák skromně: Jsem jen aktivní penzista

04.03.2012 10:58

Bývalý šéf civilní rozvědky a v současnosti člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Randák se označil za aktivního penzistu. Prý ho sledují agenti najatí firmami, které kritizuje.

Randák skromně: Jsem jen aktivní penzista
Foto: Archiv
Popisek: Karel Randák má v Nadačním fondu proti korupci na starosti vyšetřování

Randák vysvětluje, že během let ve státní správě zjistil, jak mají úřady svázané ruce, jak jsou policejní vyšetřování cíleně mařena. Nechtěl s tím mít už nic společného, a tak uvítal vyhazov. Dnes je rád, že nad sebou už nemá šéfa, který by mu říkal, co musí dělat.

Teď Randák působí v Nadačním fondu proti korupci. Popisuje, že fond grantově podporuje skupinu lidí ověřující různé informace nebo upozornění na korupci. „Rozhodně to ale není žádná parta sledovačů. A že dříve někteří pracovali pro BIS nebo ÚZSI (zkratka pro českou civilní rozvědku)? Každý máme svoji minulost,“ tvrdí Randák v rozhovoru pro iDnes.cz.

Kde bych vzal na Agátu?

Vyloučil, že by skupina využívala bývalé kontakty pro přístup k tajným databázím nebo se uchylovala ke sledování osob. Provádí prý operativní práci, vyrážejí do terénu a kontaktují konkrétní lidi. Odmítl také, že by jeho lidé měli k dispozici mobilní zařízení Agáta na odposlechy telefonních hovorů. „Kde bych vzal 15 milionů korun na Agátu?“ ptá se.

„Já jen zveřejňuji dokumenty, ke kterým se dostanu. Je jejich chybou, že to berou osobně. Poslední kauza Dopravního podniku přece není o panu Dvořákovi, on je jenom nástrojem pana Ivo Rittiga,“ vysvětluje Randák serveru iDnes.cz.

Podle Randáka je důležité zveřejnit informace, které pomáhají v boji s korupcí. Pokud jsou informace pravdivé, je mu prý jedno, od koho pocházejí. Schvaluje proto zveřejnění výše platu Jany Nagyové, ředitelky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Informace tisku ale sám neposkytl.

Jako penzista si může Randák dělat, co chce. Nechce tedy sedět v koutě a být zticha. „A rozhodně nevyužívám informace ze svého bývalého místa. Navíc ze své práce v nadaci nemám ani korunu. Je ale také pravda, že mě to baví. Mám radost, když se trefím do černého, nebo když se například lidem, co mě sledují, ztratím, kdy chci,“ popisuje serveru iDnes.cz.

V rozhovoru se Randák zamyslel nad vstupem do politiky, ale vzápětí ho odmítl. Do nadačního fondu prý vstoupil, aby splnil slib, který dal v době, kdy běžela toskánská aféra.



Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…