Rath: Tvrdík se chová jako rošťák přichycený na švestkách

17.06.2010 16:25 | Zprávy
autor: jih

Hejtmanovi Rathovi se nelíbí, jak někteří spolustraníci házejí vinu za nezdar ve volbách na bývalého předsedu Paroubka. V rozhovoru pro týdeník Instinkt kritizoval hlavně volebního manažera Tvrdíka.

Rath: Tvrdík se chová jako rošťák přichycený na švestkách

Středočeský hejtman a poslanec za ČSSD David Rath se pozastavuje nad tím, proč autoři nejrůznějších povolebních analýz nepřišli s rozumy ještě před volbami. Jmenuje hlavně šéfa analytické sekce v Lidovém domě Ota Novotného a volebního manažera Jaroslava Tvrdíka, kteří za jednu z příčin označili nezvládnuté televizní duely tehdejšího předsedy Jiřího Paroubka.

„U Tvrdíka to je ještě trochu směšná snaha shodit vinu za výsledek vlastní práce na někoho jiného. Vždyť on byl ten, kdo byl odpovědný za volební kampaň, za její strategii. A teď se chová jako rošťák přichycený na švestkách. Místo toho, aby řekl: ´Jasně, líbily se mi švestky, tak jsem si nějaké chtěl utrhnout,´ říká: ´Kamarádi mě naváděli.´ Je to nechlapské a nedůstojné," pustil se Rath v rozhovoru pro týdeník Instinkt do neúspěšného volebního manažera.

Hysterické výjevy volebního manažera znervózňovaly i Paroubka

Podle hejtmana si Tvrdík uzurpoval víc pravomocí, než měl jako volební manažer právo. Často také hovořil za předsedu a dával za něj sliby, aniž by o tom Paroubek věděl. „Snažil se být šedou eminencí ČSSD a přitom se hroutil z problémů a svoje emoční vypětí přenášel i na své okolí. Svými hysterickými výjevy znervózňoval i předsedu a negativně ovlivňoval celou atmosféru v Lidovém domě," říká Rath, jenž nikdy neměl s Tvrdíkem nejlepší vztahy a vůči jeho působení byl vždy velmi kritický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…