Rath zostra: Heger je Julínkův pošťák. A reformu upravují Pat a Mat

07.09.2011 23:01

Stínový ministr zdravotnictví David Rath je svou kritikou zdravotnické reformy znám už nějakou dobu. A čas její ostré hrany rozhodně neobrousil. Ministr Leoš Heger podle něj jen oprášil návrh svého předchůdce Tomáše Julínka jako pošťák. A poslanci koncept pak upravili ve stylu Pata a Mata.

Rath zostra: Heger je Julínkův pošťák. A reformu upravují Pat a Mat
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

David Rath ve svém kritickém výčtu nezapomněl zmínit svého "oblíbence" poslance Marka Šnajdra, kterého rád oslovuje jeho vysokoškolským titulem bakalář.

Psali jsme:
Rath sestřeloval Šnajdra: Je mistrem lobbistických skupin
Sobotka: Proč se zde věci mění na poslední chvíli. Že by reforma nebyla domyšlená?

"Ta reforma je chaotická," rozčiloval se Rath ve středečních Událostech, komentářích. "Julínek to vymyslel, pak pan ministr po svém jmenování rok nedělal nic, že za to opakovaně sklízel kritiku svých kolegů, pak se zvedl, oprášil to jako Julínkův pošťák a poslal to do sněmovny. Tam to poslanci začali opravovat jako Pat a Mat, každý tam přinesl svoje nápady - dobré, špatné, lobbistické. Zejména bakalář Šnajdr, který o tom nic neví, tam nasunul celou řadu věcí a podobně."

TÉMA: Vládní reformy 
TÉMA: Zdravotnická reforma

Rath: Když je to tak bohulibé, proč s tím přichází Šnajdr?

Podobný tón si Rath zachoval celou dobu rozhovoru. "Ta rétorika, co tu používá pan poslanec Rath, je negativistická," reagoval na něj ministr Heger.

"Povinné očkování jsme navrhli z toho důvodu, že například očkování dívek proti rakovině děložního čípku výrazně snižuje riziko pozdějšího onemocnění touto chorobou. Samozřejmě, že ty léky vyrábějí soukromé firmy, to nebudu zastírat, ale tak to přeci funguje běžně a u všech léků. Jestli si kolega Rath si myslí, že každá farmaceutická firma je zkorumpovaná, tak to je smutné."

Rath prý zkrátka jen pochybuje, že by vláda s nějakým návrhem přišla z dobroty srdce. "Když je to tak bohulibé a báječné, proč by s tím přicházel bakalář Šnajdr místo ministerstva, to je mi záhadou," podotkl kousavě.

Čtěte:
Reformní zákony stav zdravotnictví nezlepší, myslí si odbory
Sobotka: Proč se zde věci mění na poslední chvíli. Že by reforma nebyla domyšlená?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…