Rathův úředník jde na výslech. Na rozpočet Buštěhradu jsme vůbec nesahali, tvrdí

14.06.2012 7:43

V souvislosti s rekonstrukcí zámku v Buštěhradě policie začala vyslýchat úředníky středočeského kraje. Jako jeden z prvních se chystá k výslechu šéf odboru regionálního rozvoje Oldřich Vytiska. Ten však odmítá jakoukoliv odpovědnost krajského úřadu. Vše prý probíhalo podle projektu, zpracovaného externisty.

Rathův úředník jde na výslech. Na rozpočet Buštěhradu jsme vůbec nesahali, tvrdí
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

Šéfa odboru regionálního rozvoje, kterého si na Středočeský kraj přivedl hejtman David Rath, si podle deníku Právo na pátek pozvala na výslech policie. Předpokládá, že to bude kvůli rekonstrukci buštěhradského zámku, odmítá však v této věci jakoukoliv zodpovědnost. „Je nesmysl, abych věděl o nějakém předražení té zakázky, to jsem samozřejmě nevěděl,“ říká.

Krajský úřad podle něj navíc vůbec rozpočet nenavyšoval. „Na to se vůbec nesahalo, tam zůstal rozpočet odevzdaný od firmy Aria,“ tvrdí. Navíc podle něj kraj na rekonstrukci z veřejných prostředků či evropských fondů nevyplatil ani korunu.

Deník Právo uvádí, že podle původního projektu firmy Aria měly být náklady na rekonstrukci zámku 168 milionů. Poté však kraj změnil projektovou firmu a společnost Arcia došla k částce přibližně 220 milionů.

Podle Vytisky však již původní projektant počítal s 218 miliony. Poté mu kraj kvůli několika chybám vrátil projekt k přepracování. „Oni nám ho za měsíc a půl vrátili snížený o padesát milionů, bez  jakéhokoliv vysvětlení a dokladace, což je divné,“ myslí si úředník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michálek je pitomec. Kalousek do důchodu? Topolánek opět drsně, nejen o Pirátech

8:51 Michálek je pitomec. Kalousek do důchodu? Topolánek opět drsně, nejen o Pirátech

Bývalý ministerský předseda Mirek Topolánek v novém dílu své Topol Show probral témata, která hýbala…