Rázný Trump: Zastavte ten hon na Rusko. Podívejte se, co provádí Čína!

06.01.2017 21:31

Ačkoli je budoucí prezident USA Donald Trump k některým médiím značně kritický, rozhodl se učinit výjimku a ještě před naplánovanou schůzkou s představiteli tajných služeb poskytl rozhovor deníku New York Times. V něm označil hon na ruské hackery za „hon na čarodějnice“. Tady se pořád mluví o Rusku, ale když něco takového provede Čína, je ticho po pěšině, rozčiloval se Trump.

Rázný Trump: Zastavte ten hon na Rusko. Podívejte se, co provádí Čína!
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Za pár dní se Donald Trump oficiálně stane 45. prezidentem USA a ze své pozice bude spolupracovat i s tajnými službami. Otázkou je, jak ta spolupráce bude vypadat, jestliže dává budoucí šéf Bílého domu již dnes najevo, že tajným službám nevěří. Bezpečnostní složky bez obalu hovoří o tom, že za hackerskými útoky na Spojené státy z poslední doby stáli ruští hackeři, ale Trump toto tvrzení veřejně zpochybňuje. Nejinak tomu bylo i v rozhovoru, který uveřejnil server deníku New York Times.

„Čína relativně nedávno hacknula 20 milionů jmen z vládních databází. Jak to, že o tom nikdo nehovořil? Je to jen politický hon na čarodějnice,“ poznamenal Trump s odkazem na „ruskou kauzu“ a na případ, v němž čínská strana pronikla na servery Úřadu personálního managmementu (OPM) v závěru ruku 2014 a na počátku roku 2015. OPM je nezávislá agentura, která pro vládu Spojených států spravuje sektor civilních státních zaměstnanců.

Celý článek naleznete zde

Trump poskytl deníku rozhovor po telefonu jen pár hodin předtím, než se sešel s představiteli tajných služeb, aby spolu probrali vměšování ruských hackerů do amerických záležitostí. Trump k tomu ovšem poznamenává, že k útokům ruských hackerů na servery Spojených států jistě docházelo i v minulosti, jenže se o tom takhle nahlas nemluvilo. To až když unikly informace, které poškodily Hillary Clintonovou...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

8:04 Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

Před kamerami na CNN Prima News proti sobě usedli dva hudebníci – Michael Kocáb a František Ringo Če…