Podle Šichtařové je nejtragičtější částí řecké tragédie to, že se rozešlo politické vnímání a ekonomická část problému. „Například předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker bere euro jako své dítě,“ poznamenala Šichtařová s tím, že on a někteří další politici nejsou schopni smířit se s myšlenkou, že by se eurozóna mohla rozpadnout. Přitom by vystoupení Řecka z eurozóny mohlo být jen dočasné.
Nejracionálnější přístup k věci mají prý německý či slovenský ministr financí nebo chudší země eurozóny. „Oprávněně se ptají, že mají nižší důchody než v Řecku, a přitom by měli vlastně dát Řecku dary,“ podotkla.
Poukázala na to, že podle jejího názoru se dnes zvýšily animozity mezi evropskými lídry a řeckým premiérem, který přijel na summit zemí eurozóny bez konkrétních návrhů. Kvůli tomu prý stále více politiků připouští možnost, že Řecko eurozónu opustí.
Šéf EP něco jiného říkal před řeckým referendem, něco jiného po něm
Připomněla ale, že někteří evropští politici udělali v posledních dnech názorové veletoče. „Šéf Evropského parlamentu v pátek řekl, že řecké ne bude znamenat odmítnutí eura. Dnes se nechal slyšet, že grexit je až poslední možností,“ uvedla Šichtařová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam