Řecký parlament schválil uspořádání referenda

28.06.2015 7:36 | Zprávy
autor: čtk, mp

Řecký parlament podle očekávání schválil uspořádání referenda o přijetí návrhů mezinárodních věřitelů na řešení řecké dluhové krize. Má být 5. července, jak si přál řecký premiér Alexis Tsipras. Informovaly o tom zahraniční agentury. Podle AP tak vzniká otázka, zda Řecko může zůstat v eurozóně. Předseda Evropské Rady Donald Tusk dnes řekl, že Řecko má zůstat mezi státy používající jednotnou měnu.

Řecký parlament schválil uspořádání referenda
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

Pro vládní návrh referenda hlasovalo 178 poslanců, proti 120 a dva se zdrželi. Pro plebiscit o dohodě s věřiteli byla vládní radikální levice a její spojenci z řad nacionalistů a krajní pravice. Proti byli především konzervativci, socialisti a komunisti. Premiér Tsipras v projevu k poslancům v noci na dnešek vyjádřil přesvědčení, že v referendu "řecký lid řekne důrazně ne ultimátu" věřitelů.

Demokratická důvěryhodnost euroskupiny je ohrožena, zní z Řecka

Řecko v pátek odmítlo současné podmínky požadované věřiteli a žádalo o krátké prodloužení programu současného záchranného programu pro Řecko tak, aby platil v době, kdy by se mělo referendum konat. Euroskupina ale v sobotu rozhodla o ukončení záchranného programu pro Řecko k 30. červnu. Podle řeckého ministra financí Janise Varufakise ohrožuje odmítnutí prodloužit program o dny či týdny tak, aby se mohlo referendum uskutečnit, demokratickou důvěryhodnost euroskupiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Hluk

Tvrdíte, že v ČR nefunguje regulace hluku, a že ho nikdo nekontroluje. Ale pokud vím, platí přeci noční klid nebo už ne? Nebo podle vás je třeba zavést regulaci i přes den? Jak byste si to představovala? A ke kontrole, není snad v kompetenci hygieny nebo policie?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Parta vyvolených z Kavčích hor? Demagogie v rozhovoru s Klempířem

20:33 Parta vyvolených z Kavčích hor? Demagogie v rozhovoru s Klempířem

Místopředseda Trikolory a pamětník českých médií Petr Štěpánek zhodnotil rozhovor veřejnoprávní tele…