Ředitel teplického gymnázia bude vysvětlovat zahrabání portrétů prezidenta do kompostu

23. 10. 2018 21:01

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman na sociální síti podle serveru Novinky.cz napsal, že školníkovi musel nakázat zahrabat obrazy Miloše Zemana, prezidenta České republiky, do kompostu. K takovému postoji ho vyprovokoval rozhovor prezidenta pro Český rozhlas, v němž opět padala vulgární slova. Bergman má nyní svůj krok vysvětlovat vedení Ústeckého kraje.

Ředitel teplického gymnázia bude vysvětlovat zahrabání portrétů prezidenta do kompostu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Před čtyřmi lety jsem nechal svěsit obrazy pana prezidenta, které do té doby visely na čelní stěně každé učebny. Důvodem bylo chování, za které ve škole dávám ředitelskou důtku – použití sprostých slov ve veřejném projevu. Nyní, po rozhovoru pana prezidenta pro Český rozhlas, jsem školníkovi uložil, ať ty obrazy zahrabe do kompostu,“ uvedl podle severu Novinky.cz na Facebooku Bergman s tím, že tímto krokem chtěl vyjádřit, že doposud uvažoval nad tím, že obrazy jednou vrátí. Nyní se v reakci na rozhovor rozhodl, že už je nikdy nevrátí.

V tomto týdnu vedení Ústeckého kraje plánuje setkání s ředitelem teplického gymnázia. „Podle našich informací došlo pouze k písemnému, ač nevhodnému vyjádření a popsaný skutek se nestal,“ sdělila Právu Dosedělová, mluvčí Ústeckého kraje.

Celá zpráva zde.

„Jmenování i odvolání ředitelů příspěvkových organizací je zcela v kompetenci Rady Ústeckého kraje. K odvolání se přistupuje v případě, že ze strany ředitele dojde ke zvlášť závažnému a kvalifikovanému porušení pracovních činností,“ dodala Dosedělová.

Poslankyně a krajská zastupitelka Tereza Hyťhová se od vyjádření ředitele distancovala. Podle ní je nevhodné, aby se tímto způsobem prezentoval ředitel školy. „Považuji to za profesní selhání a špatný vzor žákům. Takový člověk nemá na pozici ředitele absolutně co dělat,“ uvedla Hyťhová.

Bergman na Teplicku kandidoval na senátora, dostal se do druhého kola, dosavadního senátora Jaroslava Kuberu ovšem neporazil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit Zemana

21:36 Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit Zemana

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, jež je v současné době poslankyní ODS, bud…