Referendum v ČSSD vládu podpoří, odhaduje průzkum. Hamáček se prý jistí a nabízí křesla

16.05.2018 6:55

Sociální demokraté chtějí do vlády. Ukázal to alespoň průzkum, který mezi krajskými představiteli strany učinila MF Dnes. Referendum o tomto rozhodnutí spustí ČSSD příští týden.

Referendum v ČSSD vládu podpoří, odhaduje průzkum. Hamáček se prý jistí a nabízí křesla
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Pro vstup sociálních demokratů do vlády s hnutím ANO je sedm krajů. Dva jsou proti a v pěti krajích je to vyrovnané. Jak však MF Dnes uvádí, tento průzkum činila mezi vedoucími představiteli krajů, což neznamená, že stejně bude hlasovat téměř 18 tisíc členů strany. 

„Nerozhodují předsedové, ale členská základna,“ řekl k tomu předseda ČSSD Jan Hamáček. Výsledek průzkumu odpovídá tomu, jak se zhruba před třemi měsíci volil Jan Hamáček jako předseda. Plzeňský kraj, kde volili konkurenta Jana Hamáčka Milana Chovance, je spíše proti vstupu ČSSD do vlády. Stejně jako kraj Ústecký, Moravskoslezský kraj je pro změnu rozdělen.

Hamáček také nasadil přesvědčovací taktiku, kdy absolvuje osobní setkání v krajích a nabízí těm, kteří nevěří ve vládní spolupráci, křesla, mimo jiné na ministerstvech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zákulisí, špína, intriky v ČSSD: Máme sobotní fotku „Pocheho gangu“, kterou vám jinde neukážou. A informace o popravě Zimoly, které se taky jinde nedozvíte

4:43 Zákulisí, špína, intriky v ČSSD: Máme sobotní fotku „Pocheho gangu“, kterou vám jinde neukážou. A informace o popravě Zimoly, které se taky jinde nedozvíte

Širší vedení ČSSD dalo na sobotním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi strany a vicepremiéro…