Reflex se pustil do Nečase: Lež a trapné divadlo

27.06.2012 17:08

Komentátor Petr Holec na serveru reflex.cz zkritizoval premiéra Petra Nečase za způsob, jakým odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Podle něj nejen že Nečas lže, ale bojí se kmotrů ODS.

Reflex se pustil do Nečase: Lež a trapné divadlo
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Premiér Petr Nečas se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Podle Holce bylo na premiérovi jasně vidět, že lže. „Tiskovka, kde premiér vše oznámil, určitě vstoupí do skript herectví coby kapitola: „Jak lhát, když chcete, aby divák věděl, že lžete, a přesto se bavil a neodešel z divadla,“ napsal komentátor.

Holec má za to, že důvody k Pospíšilovu odolání byly tak relevantní jako uškrcení manželky proto, že je blondýna. „Nečas o sobě rád říká, jak skvělý má smysl pro humor – talent známý především jemu. Tentokrát to trochu přehnal: směju se ještě teď, zatímco píšu tenhle komentář. Pospíšilův resortní rozpočet premiér samozřejmě znal, navíc kvůli tomu se ministři přes noc nikdy neodvolávají. Ve skutečnosti Pospíšil padl kvůli vyšetřování – či spíš nevyšetřování — korupce,“ říká Holec.

„Nečas samozřejmě nepadl, coby premiér pokračuje dál. Padl však znovu metaforicky, reputačně. Ivan Langer, jenž nyní v ODS šéfuje partajní kasu, tedy i celou stranu, jej kdysi v hrůze z vlastního politického konce strčil před sebe coby „pana Čistého“, co i po dvaceti letech v politice jezdí ve fabii. Nečas ve skutečnosti žádný čistič není, jak dokazuje i přeskupení a moc partajních kmotrů,“ píše reflex.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…