RegioJet boří mýty a České dráhy přicházejí o miliony

22.11.2011 11:52 | Zprávy

Ano, to můžeme, to dovedeme. Radim Jančura si bezpochyby obamovské heslo vzal k srdci. Vyjel se žlutými vlaky RegioJet na trať Praha-Ostrava a najednou i České dráhy zjišťují, že spousta věcí jde.

RegioJet boří mýty a České dráhy přicházejí o miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlaky ČD - ilustrační foto

Kožené sedačky, špína, nesmyslné stání v polích, drahé jízdné a vůbec žádný servis. Tak vypadaly jízdy rychlíky Českých drah. A vypadají tak dodnes - ovšem s výjimkou trasy Praha-Ostrava, na níž vyjely žluté vlaky RegioJet. Ty totiž zahrnuly cestující stejným standardem, jaký znají ze žlutých autobusů Student Agency, jíž je RegioJet dceřinnou společností. Příjemné stevardky, balená voda, káva a čaj, wi-fi připojení (+ zásuvky na elektřinu).

Dráhy, ač oficiálně popírají, že by změnami reagovaly na nástup RegioJetu, na stejné trati výrazně zlevnily, nasadily novější vlaky a dokonce nabízejí ke každé jízdence nealkoholický nápoj zdarma. Naposledy navíc zjistily, že se nemusí půl hodiny někde jen tak stát.

Jak uvádějí Hospodářské noviny, vlaky na střední a východní Slovensko totiž od nepaměti půl hodiny stály v Bohumíně. Jančura si ale řekl, že RegioJet bude zajíždět až do Žiliny a v Bohumíně stát nebude. Náhle i České dráhy zjistily, že se tam stát nemusí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ty nadávky do titulku dát nemůžeme. Matovič hvězdou bitky ve slovenském parlamentu

15:55 Ty nadávky do titulku dát nemůžeme. Matovič hvězdou bitky ve slovenském parlamentu

„Co mě držíš, kurva? Jsi chytrá jako rádio... Běž, ty buzerante... Komu říkáš idiot, krávo! Ona do m…