Rehabilitovat komunisty není dobře, opřel se Sobotka do Fischera

28.06.2012 13:48

Prezidentský kandidát ODS Přemysl Sobotka se v rozhovoru pro server Týden.cz opřel do svého soupeře Jana Fischera. Mimo jiné řekl, že rehabilitovat v současné době komunisty je velmi neprozíravé.

Rehabilitovat komunisty není dobře, opřel se Sobotka do Fischera
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka
reklama

Sobotka v rozhovoru uvedl, že prezidentská kampaň bude sice něco docela jiného, než dosud zažil, ale obecně má za to, že právě kampaň se dělá neustále, ne pouze před volbami. „Přímá volba bude o osobách, které budou kandidovat, a každou osobu provází i historie. Moje historie jasně deklaruje, že zůstávám konzistentní v názorech, že jsem v krizových momentech schopen velmi tvrdě říct svůj názor, a to je podle mého názoru plus,“ uvedl.

Své soupeře sice komentovat nechtěl, bylo však evidentní, že se nepřímo opřel do Jana Fischera. „Každý z těch, které jste jmenovala, má za sebou historii, včetně historie předlistopadové. A myslím si, že v daném okamžiku pomáhat rehabilitovat komunisty v České republice je velmi neprozíravé,“ říká místopředseda Senátu.

Podle Sobotky by měla většinu kampaně zaplatit ODS. Limit 50 milionů korun má za úsměvný. „Pokud je do toho někdo ochoten vložit více než deset milionů, mohu se ptát, odkud jsou a na co jsou. Moje hranice je kolem osmi, maximálně deseti milionů,“ prohlásil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…