Reportéři ze Spiegelu vyrazili do Eritreje a zjistili něco jiného než OSN

02.11.2017 21:33 | Zprávy

Reportéři německého magazínu Spiegel se vypravili do Eritreje, která je považována hned po Islámském státu a KLDR za nejhorší místo k životu z pohledu dodržování lidských práv a právního státu vůbec. Na první pohled však působí tato africká země naprosto standardně.

Reportéři ze Spiegelu vyrazili do Eritreje a zjistili něco jiného než OSN
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Ačkoli je Eritrea lidskoprávními organizacemi i samotnou OSN popisována jako „africká KLDR“, na první pohled tak podle reportérů německého magazínu nepůsobí. Ačkoli mají konkrétně v Německu eritrejští uprchlíci největší šanci na získání azylu hned po těch syrských, jenom za loňský rok se jich zpátky do země vrátilo přes sto tisíc. Je navíc běžné, že i úspěšní žadatelé o azyl do země jezdí na pravidelné návštěvy. Denně jich údajně opustí zemi 5000.

Místní vláda to údajně toleruje především proto, že navrátilci či návštěvníci přinášejí tolik potřebné finance. „Rada OSN pro lidská práva ve své zprávě obviňuje eritrejskou vládu z pronásledování svých občanů, mučení, znásilňování a poprav. OSN také kritizuje úřady za neuměřeně dlouhou a tvrdou vojenskou službu, která připomíná otrocký systém. Koncem roku 2015 OSN odkryla, že ze země uprchlo téměř 500 000 lidí, tedy 10 % populace.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak to vysvětlíte?

Nejenže musíme na bydlení šetřit nejdéle v celé Evropě, ale dokonce si ČR za loňský rok v mezinárodním porovnání o příčku pohoršila, čímž spadla úplně na dno. Uznáváte, že jde o vaše naprosté selhání, že místo toho, abychom si polepšili je to přesně naopak? Kdy se už konečně začnete intenzivně zaob...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

22:06 „Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra vystoupil na Konzervativním kempu s k…