Řešíme takové píčoviny, překvapila novinářka Uhlová po návratu z fabrik, kde zkoušela pracovat za žebráckou mzdu

06.09.2017 7:50

Novinářka Saša Uhlová si v uplynulém půl roce vyzkoušela práci za minimální mzdu. Pracovala tak v prádelně, drůbežárně, v továrně na výrobu žiletek. Nyní o tom hovořila v pořadu DVtv.cz.

Řešíme takové píčoviny, překvapila novinářka Uhlová po návratu z fabrik, kde zkoušela pracovat za žebráckou mzdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

„Možná jsem to v některých ohledech čekala horší,“ zmínila k tomu Uhlová, jež sdělila, že šlo o práci s přesčasy, o těžkou práci za minimální peníze. „Chtěla jsem, aby se o těchto věcech začalo víc mluvit,“ sdělila. Připadá jí totiž neuvěřitelné, že lidé, kteří dělají těžkou a pro společnost nepostradatelnou práci, nemají odpovídající mzdu, aby uživili rodinu.

„Není to otázka volby. V té prádelně, kde jsem pracovala, měli zaměstnanci minimální mzdu. Poslal je tam pracák, když by tu práci nevzali, pracák je vyřadí. Systém je k té práci zkrátka dotlačí,“ zmínila k tomu Uhlová. „Cesta ke změně je jedině taková, že se lidé spojí a začnou vyjednávat o jiných podmínkách,“ dodala.

Anketa

Proč Češi málo stávkují?

hlasovalo: 866 lidí

Zaměstnanců je podle ní nyní nedostatek, tak by se mohli ozvat. „Diskurs ale je, že stávkovat je špatné. Zaměstnanci mají být spokojení a nemají si stěžovat,“ podotkla však Uhlová.

Pohovořila pak také o špatných pracovních podmínkách. „Jsou práce, kde dělat něco šest hodin znamená, že se nemůžete zastavit, nedojít na záchod. Jsou provozy, kam se nesmí brát ani jídlo, ani pití. Je to poměrně dlouhá doba, že se nemůžete napít. Nevysvětlí vám pak také například zadanou práci a pak křičí a nadávají,“ vyprávěla novinářka.

Závěrem zmínila svůj změněný pohled na svět. „Řešíme trochu jako píčoviny. Žádné jiné slovo mě nenapadá. Ono třeba nemusí být zbytečná ta debata jako taková, ale to zaujetí. Ať už je to o básničku Žáčka, kdy já souhlasím s tím, že mě to trochu uráží, že by holky byly na světě jen proto, že jsou maminky, ale nevěnovala bych tolik zaujetí, jako diskusi o tom, nebo bych nevěnovala tolik tomu, co řekl tamhle někde Ovčáček, protože furt něco... Ty lidi mu na to skáčou. Neustále se debatuje o tom, co řekl Zeman. Zítra zase řeknou něco hrozného a nemá cenu se tím zabývat,“ dodala závěrem Uhlová. 

Celé video najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…