Rezignovat nebudu, prohlásil k maturitám šéf Cermatu

14.05.2012 18:31

Hostem pořadu Impulsy Václava Moravce byl ředitel Cermatu Pavel Zelený, kam přišel diskutovat o státních maturitách, které provázely problémy s těžší verzí testů z matematiky. Zelený je přesvědčen, že rezignovat nemusí a že šlo o úspěšný ročník.

Rezignovat nebudu, prohlásil k maturitám šéf Cermatu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pavel Zelený

„Rezignaci jsem nenabídl a upřímně řečeno si nemyslím, že tohle je zrovna důvod,“ myslí si Zelený. Maturitám prý výrazně ublížila mediální interpretace problémů s testy. „Některé typy úloh žáci řešili výrazně déle, než jsme očekávali,“ uznal Zelený.

Žáci si snad příště těžší verzi zase zvolí

Problémy se objevily téměř u poloviny žáků. V roce příštím to ale může mít následky – fakt, že si žáci těžší verzi už nevyberou. „Příští rok ale do maturit vejde třetí hráč a tím jsou vysoké školy,“ řekl Zelený. S lehčí verzí matematického testu ale problémy podle Zeleného nebyly.

Cermat plné znění testů ještě nezveřejnil. „To je proto, že zatím probíhá takzvané ověřování. U některých úloh může být ještě měněno řešení,“ vysvětlil Zelený. Ředitel Cermatu ale tvrdí, že obecně zaznamenal k druhému ročníku maturit výrazně méně výhrad.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…