Řidiči jezdí po mostech, kterým hrozí zřícení. Analýza je hrozivá

19.08.2012 18:52

České mosty jsou v mizerném stavu, mnohým z nich dokonce hrozí zřícení. Hovoří tak posudek, který vypracovala Inženýrská akademie České republiky. V pondělí by měl dorazit k vedení Ředitelství silnic a dálnic, informoval server Týden.cz.

Řidiči jezdí po mostech, kterým hrozí zřícení. Analýza je hrozivá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

 

Trhlinám se nevyhnul dokonce ani Lochkovský most, který představuje stěžejní část jihozápadního Pražského okruhu. Most byl přitom dokončený v roce 2010.

Odborníci v oboru ocelových konstrukcí na základě této expertizy zdůraznili, že tyto trhliny by mohly v budoucnu toto klíčové místo dálničního okruhu okolem Prahy ohrozit. Hlavnímu městu by v tom případě hrozil dopravní kolaps. Nikdo však neví, jak most opravit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…