Ringo Čech před kamerou PL: Čeká nás dvě stě let temna a potom budeme hnědí. Sobotka, to je takový profesor Zelí

7. 10. 2017 19:49

HORKÉ TÉMA Hostem pořadu Horké téma Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl superlídr SPO František Ringo Čech. Mimo jiné varoval před tím, že naši civilizaci čeká další válka.

Ringo Čech před kamerou PL: Čeká nás dvě stě let temna a potom budeme hnědí. Sobotka, to je takový profesor Zelí
Foto: Archiv PLTV
Popisek: František Ringo Čech v pořadu Horké téma

„Tato situace, takzvané stěhování národů, probíhá neustále. Jenomže vždycky ty národy útočily zvenku. Někam se dobývaly. Dneska je situace jiná v tom, že dnes už budou uvnitř. Problém se nebude řešit jinak než občanskými válkami,“ začal pesimisticky Čech.

„Jiný nepřítel tu není než ten, že civilizace, dovolím si říct nepřátelská vůči naší civilizaci, proniká do našeho evropského prostoru a ohrožuje existenci Evropy jako takové,“ dodal ve vztahu k uprchlické krizi Čech. „Zoufalý odpor a miliony mrtvých, to se nevyřeší. To nejde. Ti lidé už neodejdou. Budou tady, dojde k nějakému konsenzu. Podle těch evropských vizionářů, ať jdou do pekla všichni, nebudeme ani černí, ani bílí, ale budeme hnědí. A bude sto let, dvě stě let temnoty,“ varoval dále Čech před chaosem, jenž tu nastane. 

„Po dvou stech letech bude nová Evropa. Hnědá,“ zmínil. Podle jeho slov si budou muset zvyknout obě skupiny. „Muslimští migranti si nechtějí zvykat,“ podotkl pak Čech. I přestože v současné době v Česku žádní migranti nejsou, podle Čecha je jich „za humny dost“. „A nelze je pořád držet za tím plotem. Přistanou v Itálii, v Řecku nebo někde, provalí ty ploty,“ dodal.

„Já nejsem agresivní vůči imigrantům, jen trvám na tom, aby dodržovali zákony a zvyky této země. Pak nemám nic proti tomu. Když by chtěli pracovat, tak můžou. Ale nejsem si tak jistý, že to je velká láska k práci, která je sem přivádí,“ zmínil také Čech. Odmítl však to, že by se z něj stal sluníčkář.

„Moje militantní složka se týká obrany. Neděláme nic pro ochranu Evropy. Zaplať pánbůh vyvíjíme jakousi snahu ochránit republiku. Úředníci nám naprosto neznámí o nás však rozhodují, o našem osudu,“ rozhorliil se Čech. 

Evropa podle jeho slov je schopná bránit své hranice, ale nechce. „Ti lidé, kteří nám připravili tu novou Evropu, ti osvícení troubové, zmizí v nenávratnu a nechají nás v tom. Oni touží po té nové Evropě,“ poukázal Čech, že někteří europoslanci se doslova těší na rozesmátá muslimská děvčata. 

„Jediná cesta je, že oni sleví a my ubereme,“ dodal Čech. Současný vývoj podle něj nejde příliš moc zvrátit, je nutné muslimy vyhnat z Evropy. Následně Čech uvedl, že jediní, kdo jsou podle něj schopni muslimy z Evropy vyhnat, jsou Rusové. „Už jsme to zažili. Nebylo by to poprvé, co ruští kozáci napájeli své koně ve Vltavě. Doufám, že by se nezdrželi a že by se vrátili zase zpět. Politický vývoj je však nepředvídatelný,“ dodal.

Čech, jenž kandiduje jako superlídr SPO, se tituluje jako prezidentův muž. Do voleb se mu ale příliš nechtělo. „Už jsem si v parlamentu užil osm let. A vím, že dokud není situace krizová, v parlamentu nic nezmůžete. Pak se dostanou do čela lidé, kteří chtějí věci vyřešit. Teď poslanci nechtějí řešit nic. Cigárka a padesátka v Chuchli,“ zmínil Čech.

A domnívá se, že za dva roky dojde k předčasným volbám. On sám chtěl do politiky až za čtyři roky, ale když jej prezident vyzval, neváhal. „Říkal jsem si, kdo jiný než já,“ sdělil. 

Čech se vyjádřil i k politice sociální demokracie. Proč ČSSD tolik ztratila? „Nepovedlo se jim téměř nic. Premiér Sobotka je ideální premiér, když se nic neděje. Premiér Sobotka je, jak bych to řekl, jestli znáte Šimka a Grossmanna, profesor Zelí,“ řekl Čech se slovy, že Sobotka je slušný člověk, hodný, ale není to člověk, který by řešil problémy. 

CELÝ SERIÁL PL.CZ HORKÉ TÉMA MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE

Závěrem se pak Čech zmínil i o prezidentovi Miloši Zemanovi a nadcházejícím prezidentském klání. „Já o tom nepochybuju, že vyhraje volby. Přestože naše média, už je to tradicí, nám podsouvají, jak má Zeman málo a vyzdvihávají ty ostatní chudáky, co se za ním plouží. A víte proč nemá Zeman tak masivní podporu? Protože se lidé bojí říct, že ho budou volit. Ti sluníčkáři jsou tak zuřiví, že ty lidi řeknou ‚my nevíme‘ – a hodí to tam tajně,“ míní Čech.

Kritikům Zemana pak Čech vzkázal, ať jsou rádi, že žijí v době, kdy kritizovat můžou. On sám je za tuto dobu rád. „A těm zlostným bych jen řekl – ta sprostota mě zaráží. Jak urážejí skvělého člověka, který je prostě jeden z nejlepších politiků, jaké znám. Neznám lepšího. To přece je hanba, to je jedovatá slina,“ podotkl Čech.

Kdyby Zeman nekandidoval, Čech by volil Václava Klause nebo Václava Havla. „Havel je ze hry venku... Ale kdyby Miloš nemohl, tak Klausovy a moje názory se v současné době naprosto sblížily. Jeho syn je vynikající politik,“ pochválil experta na školství z ODS Václava Klause mladšího. „Když je člověk silný, může si dovolit pochválit i soupeře. Zvlášť když je ten soupeř kvalitní a vážíme si ho,“ sdělil.

„Michal Horáček je vynikající člověk, skvělý textař, je to umělec opravdu špičkový. Umím si ho představit i jako prezidenta, ale myslím si, že se hodně přecenil. A Jiří Drahoš se vyjádřil tak, že musel národ rozzuřit – buď má špatné poradce... Co on to chtěl? Taky to bylo z oblasti fantasmagorie,“ řekl k Zemanovým protikandátům Čech. Na konkrétní věc si však Čech nemohl vzpomenout. Když mu pak moderátor připomněl Výzvu vědců, kterou Drahoš podepsal na podporu přijímání migrantů, Čech podotkl: „Určitě má třípokojový byt, spokojí se s dvěma pokojíčky a ten jeden ať dá k dispozici. Já to vítám, onu iniciativu.“

A kdy bude líp? „Já myslím, že svět je tak nedokonalej, že na něm nebude nikdy dobře. Ty údobí klidu a míru jsou tak krátký, že nestačí vyrůst ani jedna generace,“ uzavřel Čech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

12:59 Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

Skupina ČEZ končí po 16 letech jako partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MF…