Rocker Jan Zahradil: Karel Gott je Gustáv Husák československého popu. Nesnášel jsem ho jako koprovku, a zůstalo mi to

29.08.2017 12:50

Europoslanec Jan Zahradil (ODS), který se rád čas od času vyjadřuje ke koncertům, jež navštíví, a jeho facebookové statusy jsou v těchto ohledech leckdy i odborné, se tentokrát pustil do kritiky Karla Gotta. On sám, jak přiznává, je rockerem a vyznavačem metalu, takže popový zpěvák jeho šálkem kávy nikdy nebyl.

Rocker Jan Zahradil: Karel Gott je Gustáv Husák československého popu. Nesnášel jsem ho jako koprovku, a zůstalo mi to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

„Jedu kolem letní slevy na Gotta. Nešel bych tam ani zadarmo,“ zahájil Zahradil svůj facebookový komentář k výstavě Gott, My Life, jež je k vidění v Praze. 

„Jsem ročník 63. Gott se na mě od dětství valil ze všech médií. Nesnášel jsem ho stejně jako koprovku ve školní jídelně. Zůstalo mi to doteď,“ dodal jasně Zahradil. Že je rockerem tělem i duší, dokládá i snímek z jeho studijních let v roce 1980, který na sociálních sítích sdílel v únoru.

Anketa

Na čí straně sporu mezi premiérkou Polska a prezidentem Francie stojíte?

hlasovalo: 12880 lidí

„V druhé polovině 70. let jsem chodil na Gymnázium Jana Keplera. O rok výše chodil Honza Fischer, syn slavného textaře Ivo Fischera. Honza hrál na bicí ve skupině Bluesberry. Když mi bylo 17 let, vzal mě do téhle hospody Houtyš, kde jsem omámen poznával hanspaulskou hudební scénu. Vzešly odtud kapely jako Žlutý pes, Krausberry, Yo Yo Band a další. Později v 80. letech to trochu uvadalo, ale do té doby to bylo nezapomenutelné,“ poznamenal kdysi v rozhovoru pro Pražský deník. Najdete jej ZDE.

Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/europoslanec-zahradil-na-dejvickou-houtys-jsem-chodil-obdivovat-muzikanty-201403.html

Ale zpět k nejnovějšímu Zahradilově statusu o Gottovi. „Tehdy jako kluk jsem o muzice věděl kulové, jen jsem cítil, že s Gottem je něco špatně. Na rozdíl třeba od Neckáře nebo Matušky,“ dodal Zahradil s tím, že to se pak prokázalo, když Neckář začal dělat bigbít a Matuška aspoň něco jako country.

„Kdežto Gott byl pořád ten český Udo Jürgens,“ dodal Zahradil. Závěrem pak dodal, že za poslech Gotta ale nikoho ze svého facebookového profilu nemaže ani jej neblokuje. 

V komentářích si pak dovolil ještě na adresu Gotta připsat dva komentáře. „Gustav Husák československýho popu,“ napsal nejprve Zahradil. Následně dodal: „Mně vůbec nejde o Gottovu Antichartu, jeho tituly nebo politické názory. Jde mi o ten hudební sirup, s kterým pravidelně zalíval celou zemi. Vždycky když jsem ho slyšel v rádiu, cítil jsem se nějak... Ulepenej."

Výstava Gott, My Life je až do konce září k vidění na pražské Náplavce.

Celý příspěvek Jana Zahradila:

Jedu kolem letní slevy na Gotta.

Nešel bych tam ani zadarmo.
Jsem ročník 63. Gott se na mě od dětství valil ze všech médií. Nesnášel jsem ho stejně jako koprovku ve školní jídelně. Zůstalo mi to doteď.
Tehdy jako kluk jsem o muzice věděl kulové, jen jsem cítil, že s Gottem je něco špatně. Na rozdíl třeba od Neckáře nebo Matušky.
Což se pak prokázalo, když Neckář začal dělat bigbít a Matuška aspoň něco jako country. Kdežto Gott byl pořád ten český Udo Jürgens.
Ale nebojte, za poslech Gotta nemažu ani neblokuju.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…