Romové na Slovensku se bouří. Chtějí ubytování jako uprchlíci

19.09.2015 13:10

Předseda Strany Romské unie na Slovensku (SRÚS) František Tanko zkritizoval vládu za neřešení romské otázky a životní úrovně romské menšiny. Informaci převzal z tiskové agentury SITA server ParlamentnéListy.sk.

Romové na Slovensku se bouří. Chtějí ubytování jako uprchlíci
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ilustrační foto

Tanko nejvíce zkritizoval fakt, že se vláda umí postarat o uprchlíky z jiného státu, ale nezaměstnanost Romů neřeší a nechce řešit. Podle něj někteří ze slovenských Romů chtějí rovněž požádat o ubytování v Gabčíkovu. Tam je i přes odpor občanů k dispozici šest let zavřený uprchlický tábor. „Nesmíme se tvářit, že na Slovensku je vše v pořádku, protože pokud se umíme postarat o cizince, tak bychom se hlavně měli postarat o vlastní občany,“ uvedl Tanko.

V souvislosti s uprchlíky a Romy se však Tanko rozčílil i na předvolební kampaň strany TIP, která má na billboardech slogan „Elektřinu a plyn Romům zdarma“. „Je to rasismus. Proč by se měli nechat Romové takto urážet?“ rozčílil se Tanko.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migraci nepůjde zastavit. Klima donutí. Hrozivá předpověď, přijde konec systému?

13:27 Migraci nepůjde zastavit. Klima donutí. Hrozivá předpověď, přijde konec systému?

Až stát přestane lidem vyplácet výpalné, bude zle. Historička Monika Rybová popsala, co nás čeká, až…