Romské nepřizpůsobivé ukrajinské uprchlíky sem k nám?! Starostka Bíliny ve varu

16.06.2022 17:30 | Zprávy
autor: vef

V soukromém objektu v ulici Maxe Švabinského v Bílině na Teplicku by měli být ubytováni romští uprchlíci z Ukrajiny. Nesouhlasí s tím však ani sama Bílina, ani kraj. Píše o tom server iDNES.cz.

Romské nepřizpůsobivé ukrajinské uprchlíky sem k nám?! Starostka Bíliny ve varu
Foto: red
Popisek: Mírové náměstí v Bílině

O umístění až stovky romských běženců v soukromém objektu v Bílině informovala město Správa uprchlických zařízení. Podle žádosti ředitele Pavla Bacíka by se mělo jednat o matky s dětmi do čtrnácti let věku, které v Česku získaly dočasnou ochranu. Byty na zmíněné adrese – objekt patří společnosti Residencial Žatec – se podle Správy uprchlických zařízení již podařilo smluvně zajistit.

Vedení Bíliny však o tomto možném ubytování nechce ani slyšet. „Vzhledem k eskalaci problémů v Bílině a rozšiřování sociálně vyloučených lokalit nejen ve městě Bílina, ale celkově v Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji nedokážu pochopit, že někoho ze státních organizací mohlo byť jen na chvíli napadnout, a nedej bože ještě zrealizovat, přesun romských ukrajinských nepřizpůsobivých uprchlíků kamkoliv do těchto tří krajů,“ poznamenala v dopise Bacíkovi starostka města Bílina Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…