Romský aktivista, který označil PL za septik, se nyní zaměřil na "fašisty z SPD". Muslim je dnes totéž, jako žid za Hitlera

05.04.2018 14:20

Nezávislý publicista, hudebník a romský aktivista František Kostlán, který poděkoval kancléřce Angele Merkelové za to, že pomohla trpícím uprchlíkům, a označil server ParlamentníListy.cz za novinářský septik, se tentokrát pustil do Tomia Okamury. Jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie označil za nejsilnější fašistické uskupení v Česku.

Romský aktivista, který označil PL za septik, se nyní zaměřil na "fašisty z SPD". Muslim je dnes totéž, jako žid za Hitlera
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Kostlán

„Dnes se soustředíme na největší českou fašistickou stranu, SPD Tomia Okamury,“ napsal Kostlán v úvodu textu uveřejněném na blogu serveru Aktuálně.cz. Poté citoval z programu SPD. Ta se rozhodla bojovat s „demo-demokracií“, jak Okamurovi soukmenovci nazývají demokracii zastupitelskou. Rádi by ji nahradili demokracií přímou. Publicista v této souvislosti připomněl, že proti zastupitelské demokracii bojovali čeští fašisté už mezi lety 1918 až 1938. „Po dvacet let byl národ obluzován falešnými proroky a proradnými vůdci. Vymýtíme veškeré legendy a kult osob, z něhož měknou páteře a rodí se vrtichvosti a příživníci,“ hlásali fašisté v roce 1938.

Ti samí fašisté v čele s Radolou Gajdou tvrdili, že se obejdou bez ideálů humanity T. G. Masaryka. Místo humanity chtěli nový národ vystavět na pracovitosti národa. Kdo by snad nechtěl pracovat pro český národ, měl by podle Gajdových představ skončit v pracovních táborech. Kostlánovi to připomíná výroky některých dnešních českých politiků.

„Některé matky rodí stále dokola, jen aby pobíraly dávky. Nejvíce ovšem rodí matky s nízkým intelektem, bez pracovních návyků a přivádí na svět a vychovávají další generaci parazitů,“ citoval Kostlán Okamuru.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Když si přečteme vyjádření českých fašistů z 20. a 30. let minulého století, postačí nám prý nahradit hojně používané slovo „žid“ dnes tolik používaným slovem „muslim“ a hned podle Kostlána uvidíme, jak blízko českých fašistů Okamura stojí. Totéž uvidíme, když hojně používané slovo „cizáci“ nahradíme pojmem „migranti“. Tehdejší fašisté stejně jako Okamura dnes tvrdili, že cizí kapitál rozežíral naši zemi a cizí dělníci brali pracovní místa Čechům a Slovákům. Pokud s českými fašisty někdo nesouhlasil, dali mu nálepku zrádce. Okamura zkrátka jen naskočil do již jednou vyjetých kolejí.

„Je pravda, že prvorepublikové i dnešní demokratické strany to svým kritikům ulehčily různými korupčními aférami, sklonem ke klientelismu a přílišnou mocí stranických sekretariátů na úkor rozhodování zákonodárců. Avšak fašistům nejde o nápravu v rámci parlamentní demokracie, ale o její zničení. Dříve si k tomu v duchu doby vybrali stavovský stát, Okamura, taktéž v duchu doby, přímou „demokracii“, v níž vyhrává ten, kdo má nejvíc prostředků na kampaň, či ten, kdo svým křiklounstvím a za pomoci lží umí zmanipulovat dav (naposledy Brexit),“ podotkl Kostlán.

 „Tehdejší čeští fašisté brojili proti ohroženým uprchlíkům, dnešní fašisté v čele s Okamurou proti válečným uprchlíkům současným – a to stejným způsobem a za pomoci stejné rétoriky. A opět stejně jako předváleční fašisté Okamura označuje lidi s jinými názory za zrádce – jeho vypjatě nacionalistické uvažování ani jinou variantu nepřipouští,“ shrnul Kostlán své srovnání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…