Roste zájem o "rudou knížku", do KSČM se prý hlásí i vysokoškoláci

17.10.2012 16:05

Úspěch KSČM v krajských volbách povzbudil mnohé zájemce o členství ve straně. Na jižní Moravě jich od minulého týdne bylo 14. Většinou se prý jedná o mladé a vzdělané lidi. Funkcionáři si pochvalují, že levicové myšlenky přitahují.

Roste zájem o "rudou knížku", do KSČM se prý hlásí i vysokoškoláci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

Od minulého týdne podle serveru Aktuálně.cz podalo jen na jižní Moravě přihlášku do strany 14 lidí. Letos zde již strana přijala 41 členů, většině z nich bylo mezi 35 a 40 lety a byli vysokoškolsky vzdělaní. „Je vidět, že levicová politika táhne a že budeme mít s kým dál pracovat,“ řekl k tomu člen strany Vladimír Sácký.  

V Jihomoravském kraji skončila KSČM na druhém místě a podle vyjádření hejtmana Michala Haška z ČSSD má velmi slušné šance na účast v koalici. „KSČM je naprosto plnohodnotná strana a myslím si, že voliči dali jasně najevo, že si přejí spíše levicovou koalici,“ řekl k tomu lídr komunistické kandidátky v kraji Vojtěch Adam.

Ten rovněž naznačil, že komunisté by se v radě nejraději zabývali dopravou, místním rozvojem, zdravotnictvím, nebo sociální oblastí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…