Rozdělení na kraje rozložilo velké strany, vzpomíná exministr Ruml

13.10.2012 14:13

Podle bývalého ministra vnitra Jana Rumla mělo rozdělení státu na kraje své minusy. Například to, že velké strany byly rozloženy na prvočinitele nebo vůbec potíže s evropskými dotacemi.

Rozdělení na kraje rozložilo velké strany, vzpomíná exministr Ruml
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Ruml

„Velké strany to rozkládá na prvočinitele. A pak problémy s evropskými fondy,“ vyjmenovával ve volebním speciálu na ČT Jan Ruml. „Je všechno netransparentní, je spousta lidí kvůli tomu zavřených,“ kritizoval nakládání s dotacemi.

„Ukazuje se, že ta kontrola krajů při hospodaření s penězi je malá,“ míní bývalý ministr vnitra, který je jedním z těch, kteří stáli za rozdělením státu na kraje. „Z hlediska redukce úředníků to nepřineslo ta očekávání,“ posteskl si také.

„Ukazuje se, že tehdy v poslanecké sněmovně zvítězil určitý druh lobbismu,“ dodal. Lze to údajně vidět například na nepoměru mezi Karlovarským a Moravskoslezským krajem. „Ta reforma byla ale naprosto nezbytná,“ zdůraznil však Ruml. Měl prý tehdy jako ministr ale těžkou roli. „Vláda tady není od toho, aby se jí lépe vládlo,“ poukázal ale i na současnou vládu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…