Rozpad SPOLU? Jiří Pospíšil odpovědí překvapil

16.12.2024 20:21 | Monitoring

Náměstek pražského primátora pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči Jiří Pospíšil (TOP 09) si ve svých gescích rád uvádí i animal welfare neboli péči o zvířata. A v podcastu DataRun ukázal, jak o zvířata míní pečovat. Zasadil se o to, aby v Praze neproběhl novoroční ohňostroj. „Myslím si, že máme hledat jiné formy, protože opravdu každý rok řešíme celou řadu problémů se zvířaty, která jsou pod vlivem rachejtlí vyděšená, ztrácejí se mazlíčci lidem. Pak se najdou většinou v útulcích,“ řekl v podcastu Pospíšil. Vyjádřil se i ke koalici SPOLU. Věštil možný rozpad.

Rozpad SPOLU? Jiří Pospíšil odpovědí překvapil
Foto: Repro YouTube
Popisek: Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil, radní města Prahy a člen TOP 09, oznámil, že městský ohňostroj na silvestra nebude. Místo něho se Pražané dočkají videomappingu.

„Ohňostroj nebude,“ zkonstatoval Pospíšil. „Některé městské části, pokud vím, o ohňostroji uvažují. Ale bude zase show, která má videomappingový charakter,“ řekl. 

Očekává, že to opět vyvolá vášnivou debatu. „Samozřejmě to vyvolává debatu, jestli to tak je nebo není správně. A mě jako u milovníka zvířat u toho nečekejte obhajobu. Já si myslím, že se mají vánoční svátky, ale i odchod starého roku a příchod nového roku obejít bez rachejtlí a pyrotechniky,“ odmítl tradiční oslavy příchodu nového roku Pospíšil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Marian Kučera

Michal Zuna byl položen dotaz

Odvolatelnost politiků

Nemyslíte, že je výzva k rezignaci Turka naivní? Že to udělá, když stále chce být ministr? Nemyslíte, že by řešením nejen v tomto případě byla možnost, aby voliči mohli politiky nejen volit, ale také případně odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

???, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuselapra , 17.12.2024 5:39:00
Hahaha. Na Silvestra budeme chodit po špičkách a cpát se suchým rohlíkem aby neutrpělo nějaké zvířátko a že jeho bomby, posílané na Ukrajinu, zabíjejí tisíce lidí je mu úplně ukradené.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Na raketu Drábovou vybrali miliony. Jenže se zatím neodlepila od země

18:55 Na raketu Drábovou vybrali miliony. Jenže se zatím neodlepila od země

Na počest zesnulé předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové chce iniciativa Dá…