Rozpočtový výbor bude jednat o balíčku a státním rozpočtu

10.10.2012 6:58 | Zprávy
autor: čtk, mp

Poslanci ze sněmovního rozpočtového výboru dnes poprvé zasednou nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Zabývat se také mají vládním stabilizačním balíčkem, který zejména zvyšuje daň z přidané hodnoty od příštího roku a zavádí další daňové i jiné změny.

Rozpočtový výbor bude jednat o balíčku a státním rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtvrteční sněmovna byla ve znamení interpelací. Účast byla jak na zápasu okresního přeboru.

Návrh rozpočtu počítá s reálným růstem ekonomiky o procento, nižší inflací a mírně vyšší nezaměstnaností než letos. Poslanci mají připravit doporučení Sněmovně pro první čtení. V prvním čtení rozpočtu Sněmovna schvaluje základní rozměry rozpočtu: příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Uskutečnit se má za dva týdny, od středy 24. října.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Jan Schiller byl položen dotaz

Pomoc Ukrajině

Jste pro pomoc Ukrajině, to i já. Jak se ale díváte na pomoc ukrajinským uprchlíkům zde? Podle mě mají mnohem víc výhod než občané ČR, kteří potřebují pomoc od státu. Ano, ti sice nejsou uprchlíci, ale měli by proto na tom být hůř

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nechoďte do České televize. Převratný návrh pro novou vládu

4:40 Nechoďte do České televize. Převratný návrh pro novou vládu

Česká televize čelí nejvážnější kritice za poslední roky. Podle mediálních expertů i politiků se z m…