Rozruch kolem Sobotkova podpisu. Vládní mluvčí se čílil, Ovčáček dobře bavil

5. 1. 2017 20:31

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si znovu rýpl do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Tentokrát kvůli nedávné návštěvě předsedy vlády v Lánech, kde Sobotka poobědval s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Ovčáček se podivoval nad tím, že premiér žádal o stažení fotografií s jeho podpisem ze sociálních sítí. Hradní mluvčí premiérovi vyhověl, leč přidal zmínku o „slavném razítku“.

Rozruch kolem Sobotkova podpisu. Vládní mluvčí se čílil, Ovčáček dobře bavil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s chotí se při tradiční novoroční návštěvě v Lánech podepsali do zámecké pamětní knihy. Popřáli zdraví a štěstí do roku 2017. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček uveřejnil fotografii zápisu na sociální síti Twitter.

Mluvčí vlády Martin Ayrer požádal taktéž na sociální síti Twitter o stažení fotografie, jelikož k jejímu zveřejnění na sociálních sítích nedali manželé Sobotkovi souhlas. Ovčáček fotografii posléze stáhl, ale přičinil k tomu několik poznámek.

„Na žádost pana premiéra jsem z twitterového účtu stáhl snímek zápisu premiérského páru v Pamětní knize zámku v Lánech. Loňský ponechávám,“ oznámil Ovčáček na sociální síti Twitter. „Zápisy významných návštěv v Pamětní knize zámku v Lánech – např. šlo o čínského a rakouského prezidenta – standardně uveřejňujeme. V případě premiérského páru tomu tak bylo i loni v lednu, v té době ovšem nezazněla žádná připomínka,“ doplnil.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na sociální síti Facebook navíc později Ovčáček uveřejnil fotografii s dobře známým nápisem „TOP SECRET“ neboli přísně tajné. Až se příště Sobotka podepíše do pamětní knihy, prý k tomu zřejmě přidá i toto razítko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …