Rudé trenky, které vlály nad Hradem, leží u soudu jako důkaz

10.09.2016 10:10

Po osudu obřích červených trenýrek, které před časem na Pražském hradě vyvěsili aktivisté ze skupiny Ztohoven, pátrala dnešní Mladá fronta Dnes.

Rudé trenky, které vlály nad Hradem, leží u soudu jako důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening Karta pro příštího prezidenta. Účastníci měli možnost napsat jména možných kandidátů na příštího prezidenta. Místo červené karty se ujal symbol červených trenýrek

Zjistila, že asi nejznámější trenky v Česku momentálně „odpočívají“ v obyčejné papírové krabici, na níž je nalepen obrázek mužského spodního prádla.

Trenýrky o velikosti 1,5 krát 1,4 metru, které loni v září zavlály nad Pražským hradem, jsou coby předmět doličný uloženy u soudu.

Jsou ušité ze dvou kusů červené látky, tvůrci je opatřili stužkou s národními barvami. Na jedné straně mají tkanici, pomocí které je zřejmě členové skupiny Ztohoven připevnili na ocelové lanko a vytáhli na stožár. Trenky jsou součástí trestního spisu a jejich další osud je nejistý. Podle původního záměru umělců měly skončit v Národní galerii, je však možné, že se tam nikdy nedostanou.

Trenky nakonec mohou propadnout státu. Obvodní soud pro Prahu 1 dospěl k závěru, že vyvěšení trenek nad Hradem bylo jen přestupkem. Státní zástupkyně se proti tomuto rozhodnutí odvolala a případ tak stále není u konce. Pokud by odvolací soud rozhodl stejně, stále to nebude znamenat, že se trenky automaticky vrátí k jejich výrobcům. Propadnutí tohoto kusu prádla státu může nařídit i úřad, který bude projednávat přestupek. Pak by jejich další osud závisel na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…