Ruské akcie v rakci na sankce USA klesají

17.07.2014 11:27 | Zprávy
autor: dkr

Akcie na moskevské burze dnes výrazně klesají a reagují tak na oznámení nových hospodářských sankcí, které proti Rusku zavádějí Spojené státy. O propadech informuje server finance.cz. Burzovní index MICEX v úvodu obchodování ztrácel 2,5 procenta, největší ruská ropná společnost Rosněfť dokonce šest procent.

Ruské akcie v rakci na sankce USA klesají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary, ilustrační foto

Ztrátám se prý nevyhnul ani druhý největší producent plynu, společnost Novatek. Jeho akcie odepisovaly zhruba 5,5 procenta. Ztráty se ale v obou případech později zmírnily. Podle serveru finance.cz jsou obavy z dopadů sankcí znát i na devizovém trhu. Rubl k dolaru klesl o jedno procento.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Foltýnovské řešení.“ ČT vysílala dokument a začaly chodit výhrůžky

11:15 „Foltýnovské řešení.“ ČT vysílala dokument a začaly chodit výhrůžky

V i-Vysílání České televize je ke zhlédnutí film dokument vlastenecký výlet. Film o třech Češích, kt…