Rusko dál nerespektuje mezinárodní závazky, míní NATO

25. 6. 2014 9:27

Moskva podle Severoatlantické aliance dál nerespektuje své mezinárodní závazky. Uvedl to generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen před dnešním druhým dnem jednání ministrů zahraničí členských zemí aliance. Ti proto budou muset posoudit nynější vztahy NATO s Ruskem a rozhodnout, co dál.

Rusko dál nerespektuje mezinárodní závazky, míní NATO
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Rasmussen při příchodu na jednání připomněl, že aliance v reakci na ukrajinskou krizi a ruskou anexi poloostrova Krym přerušila praktickou spolupráci s Moskvou. "Je mi líto, že to musím říci, ale nevidíme známky toho, že by Rusko respektovalo své mezinárodní závazky," prohlásil Rasmussen.

Na část dnešního jednání šéfů aliančních diplomacií byl pozván také jejich ukrajinský kolega Pavlo Klimkin. Vysvětlit by mohl mírový plán prezidenta Petra Porošenka a další aspekty vývoje na východě země.

Rasmussen dnes připomněl, že Rusko vůči Ukrajině používá nový způsob vedení konfliktu. Proto prý dnes bude aliance hovořit také o tom, jak podobné "nejednoznačné hrozby" chápat, v budoucnu včas umět rozpoznat a jak se s nimi vypořádat. NATO také podle něj posoudí další možnosti podpory Ukrajiny, včetně zřízení nových fondů.

Roste diskuse o možném rozmístění vojáků NATO

NATO v reakci na krizi okolo Ukrajiny posílilo vojenská cvičení v členských zemích na východě kontinentu, hlídkování v Baltu i Černém moři a vzdušnou ochranu Pobaltí. Roste diskuse o možném rozmístění vojáků spojeneckých zemí na východě NATO, zástupci Česka dávali v minulých týdnech opakovaně najevo, že takový vývoj příliš nepodporují.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bylo slávy! A teď… „Dycky Most!“ po seriálu ČT: Útok šutrem. A neskutečné věci

14:04 To bylo slávy! A teď… „Dycky Most!“ po seriálu ČT: Útok šutrem. A neskutečné věci

Okukují Romy jako v zoo, a pak se diví? Lidé reagují rozličně na útok kamenem v Chanově, kterého se …