Rusko předložilo požadavek ohledně Ukrajiny. A šéf NATO s ním naložil po svém

17.12.2021 18:15 | Bleskově
autor: jma

Kreml zveřejnil své požadavky, o kterých ruský prezident Vladimir Putin v posledních týdnech jednal s představiteli západních mocností. Rusko požaduje záruky, že Ukrajina nebude moci vstoupit do NATO, ale i zastavení všech vojenských aktivit Aliance na území východní Evropy a zákaz rozmisťovat své síly ve východní Evropě bez souhlasu Moskvy.

Rusko předložilo požadavek ohledně Ukrajiny. A šéf NATO s ním naložil po svém
Foto: Kremlin.ru
Popisek: Vladimír Putin a Joe Biden při telekonferenci

Rusko v oficiálním dokumentu opakovaně vyzývá NATO, aby se zaručilo, že do svých řad nepřijme Ukrajinu. Generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg ale tento ruský požadavek již dementoval s tím, že Ukrajina se stát novým členem NATO může.

Moskva ale svůj tlak na Alianci zvyšuje dalšími významnými požadavky, jako je ukončení všech vojenských aktivit NATO nejen na Ukrajině, ale i ve východní Evropě, v oblasti Kavkazu a ve Střední Asii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

18:40 Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

„Žádám o písemnosti, které by měl podepisovat prezident, které povolují neznámým pachatelům rozprašo…