Rusko volí prezidenta. Putin oznámil, co by považoval za úspěch

18.03.2018 9:24

Ruská federace si znovu volí prezidenta. Prakticky nikdo nepochybuje o tom, že ve volbách zvítězí úřadující prezident Vladimir Putin, který Rusko ovládá od roku 2000. Otázkou je snad jen to, jak moc předstihne své soupeře. Sám Putin novinářům oznámil, co by považoval za úspěch.

Rusko volí prezidenta. Putin oznámil, co by považoval za úspěch
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na koncertě promluvil i Vladimir Vladimirovič Putin

Vladimir Putin se s vysokou pravděpodobností stane ruským prezidentem i na další funkční období. V největší zemi světa sice usiluje o post hlavy státu celkem osm kandidátů, ale podle volebních průzkumů je jasným favoritem voleb Vladimir Putin. Otázkou není ani tak to, kdo zvítězí, jako spíše to, jak drtivě porazí své soupeře.

První hlasy odevzdali voliči v asijské části Ruska na Čukotce. Jako poslední se otevřou volební místnosti v Kalinigradské oblasti na  západě Ruska. Vůbec poprvé se ruský prezident volil také na ukrajinském Krymu. Nyní se hlasuje už i v Moskvě. Svůj hlas do volební urny vhodil i sám Vladimir Putin, který podle agentury TASS hlasoval ve volební místnosti 2151 v Ruské akademii věd.

Poté odpovídal na otázky přítomných novinářů. Sdělil jim, jaký volební zisk by považoval za úspěch. „Jakýkoli procentuální podíl, který mi umožní vykonávat prezidentské povinnosti,“ uvedl prezident. „Jsem si jistý, že program, který navrhuji pro tuto zemi, je správný,“ dodal ještě.

Volby skončí v 19 hodin večer středoevropského času. Poté začnou vycházet průběžné výsledky hlasování, ale konečné výsledky budou vzhledem k rozlehlosti země k dispozici až za několik dní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…