Ruský humanitární konvoj se přiblížil k ukrajinským hranicím

13.08.2014 8:35 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Ruský konvoj takřka tří stovek kamionů s humanitární pomocí určenou pro východní Ukrajinu dnes dorazil do Voroněže, která je asi 150 kilometrů od ukrajinských hranic. Informovala o tom agentura ITAR-TASS. Neočekává se, že by kolona ještě dnes mohla hranice s Ukrajinou překročit. Západ i Kyjev podezírají Moskvu, že by pod záminkou distribuce pomoci mohla na východ Ukrajiny dopravit zásoby proruským rebelům. Rusko ale tvrdí, že jde o výlučně humanitární akci.

Ruský humanitární konvoj se přiblížil k ukrajinským hranicím
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na východě si někteří občané myslí, že je hlavním původcem jejich problémů USA

Ve Voroněži si podle ITAR-TASS řidiči kamionů odpočinou a doplní palivo. Konvoj je na cestě druhým dnem, z Moskevské oblasti vyjel v úterý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

STAN, Kolář, Ukrajina, Šídlo. Miliardář, který je v ČR u mnohého

4:44 STAN, Kolář, Ukrajina, Šídlo. Miliardář, který je v ČR u mnohého

Jan Dobrovský je známý podnikatel, komentátor politického života a filantrop. Jeho veřejné aktivity …