Ruský teror překročil vše. Zelenskyj chce, aby to věděl každý

11.07.2022 7:31 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal další hrůzy napáchané ruskými vojáky na Ukrajině a konstatoval, že všechny ruské válečné zločiny musí být nakonec potrestány. „Ruský teror již dávno překročil hranici, za níž se mnohým v civilizovaném světě stalo zřejmým, že je věcí globální bezpečnosti potrestat Rusko, teroristický stát, za vše, co udělalo proti Ukrajině a mezinárodnímu právnímu řádu,“ pravil Zelenskyj.

Ruský teror překročil vše. Zelenskyj chce, aby to věděl každý
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Volodymyr Zelenskyj přislíbil všem Rusům, kteří nařizují odpaly raket na obyčejné obytné domy, i těm kteří tyto rakety nakonec odpalují, že si je najde spravedlnost.

„Dnes celý den dostávám zprávy z města Chasiv Jar v Doněcké oblasti. Probíhá tam záchranná akce po ruském úderu na obytné domy. Dvě výškové budovy byly zničeny. Pod troskami jsou desítky lidí. Šest bylo zachráněno. V seznamu mrtvých je 15 jmen a bohužel to není konečné číslo,“ upozornil Zelenskyj.

„Byl to raketový útok. A každý, kdo dává rozkazy k takovým úderům, každý, kdo je provádí proti našim obyčejným městům, obytným čtvrtím, zabíjí naprosto záměrně. Po takových útocích nebudou moci vrazi říct, že něco nevěděli nebo něčemu nerozuměli... Všichni, kdo provedli toto ostřelování, další raketové údery, všichni, kteří zasáhli naše města raketovým dělostřelectvem, stejně jako v případě s Charkovskou oblastí, Záporoží, Kryvyj Roh, Siversk a Vuhledar v Doněcké oblasti – všichni budou nalezeni,“ přislíbil ukrajinský prezident.

Připomínal také, že pachatelé nacistických zločinů byly pohnáni před spravedlnost, i když jim bylo už 90 let. S Rusy to podle Zelenského bude stejné.

„Ruský teror již dávno překročil hranici, za níž se mnohým v civilizovaném světě stalo zřejmým, že je věcí globální bezpečnosti potrestat Rusko, teroristický stát, za vše, co udělalo proti Ukrajině a mezinárodnímu právnímu řádu,“ zaznělo z úst hlavy ukrajinského státu s tím, že o ruských zločinech spáchaných na Ukrajincích se musí dozvědět i lidé v Latinské Americe, Africe i Asii.

Pokud jde o situaci na bojišti, Zelenskyj oznámil, že předpokládaná pauza ve vojenských operacích ruských okupantů se nekonala. Na Donbas podle ukrajinského prezidenta padá rána za ranou a Zelenskyj vyjádřil vděčnost všem Ukrajincům, kteří Donbas brání. A konstatoval, že bude třeba vydržet ještě hodně, než Rusové pochopí, že nemohou vyhrát a budou donuceni se z Ukrajiny stáhnout.

Ukrajinský prezident konstatoval, že k ukrajinskému vítězství nakonec dojde, ale bude to podle něj vyžadovat spolupráci všech Ukrajinců.

A nakonec se tradičně rozloučil.

„Sláva Ukrajině.“

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…