Rusofilní prasata? Ten Fischer by odpůrce křižoval. A vzpomínky lidí, kteří jej zažili jako šéfa

16.03.2019 12:20

Senátor Pavel Fischer se obul do poslance ODS Václava Klause mladšího za to, že plán francouzského prezidenta Emmanuela Macrona přirovnal k Mein Kampfu Adolfa Hitlera, k plánu muže, který rozpoutal druhou světovou válku a zapříčinil smrt desítek milionů lidí. Fischer považuje tato Klausova slova za absolutně nepřijatelná. Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf se Klause zastal. O Fischerovi prý slyšel mnohé, když ještě pracoval na Hradě.

Rusofilní prasata? Ten Fischer by odpůrce křižoval. A vzpomínky lidí, kteří jej zažili jako šéfa
Foto: Petr Kupka
Popisek: Pavel Hasenkopf

Česká republika si letos připomíná jedno smutné kulaté výročí. Letos uplynulo 80 let od okamžiku, kdy zbytky Československa byly rozdrceny botami německých vojáků s hákovými kříži. Poslanec ODS Václav Klaus mladší toto výročí využil k tomu, aby srovnal nacistického vůdce Adolfa Hitlera se současným francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Senátor Pavel Fischer nechápe, jak mohl Klaus mladší sáhnout k podobnému příměru. Senátor nechápe jak  samotná Klausova slova, tak i místo, kde je pronesl. Pronesl je totiž na akci Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičky, kterého se dnes nejvíc zastávají komunisté.

„Tak to je sprosté. Vodičkův svaz bojovníků si dal za asistence čestné stráže Armády České republiky dostaveníčko. Na výročí okupace ’38 v Domě Armády byli z parlamentu jen ti, kdo se vyznamenali sprostými výroky na adresu židů a podpořili okupaci Ukrajiny,“ nebral si servítky Fischer. „Prý se BIS nemá plést do historie. Jenže akce svazu Vodičkových bojovníků k výročí okupace 1938, ukazuje, že BIS mířila přesně. Antisemitské a rusofilní kecy nemají na výročí co dělat. Navíc ta prasata zneužila památku naší země za přítomnosti čestné stráže,“ dodal ještě rozzlobeně.

Někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf se Fischerovi postavil a Klause se zastal. Rýpl si jak do Fischera, tak do ministra obrany za hnutí ANO Lubomíra Metnara, který prohlásil, že zváží další spolupráci s Vodičkovým svazem.

„A co řekl špatně? Z té Macronovy vize nové Evropy skutečně mrazí a Macron je bezpečnostním rizikem. Klaus do černého, proto se europoskok Fischer může zbláznit a Metnar dostal průjem, aby si nenaštval toho nepravého,“ rozohnil se na sociální síti facebook.

V diskusi pod příspěvkem dali někteří debatéři Hasenkopfovi za pravdu. Fischer je prý děsí. „Vážený senátor Pavel Fišer velmi na úrovni... krásná ukázka toho, jaký typ lidí stojí na druhé barikádě... Je mi z toho skoro až úzko, tihle lidé jsou přesnou ukázkou typu lidí, kteří by v dřívějších dobách ve jménu své svaté pravdy své odpůrce křižovali...,“ napsal jeden z občanů.

Hasenkopf si ještě přisadil. Z doby, kdy působil jako právník na Hradě, slyšel prý o Fischerovi ledacos. „Já o Fischerovi nemám iluze... zažil jsem na Hradě dost lidí, kteří ho ještě pamatovali jako svého šéfa...“ napsal doslova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …