Rusové se stáhli z Hadího ostrova

30.6.2022 1:40 odp.

Ukrajinský Hadí ostrov v Černém moři už neobsazují ruské invazní jednotky. Po nočním útoku těch ukrajinských se Rusové evakuovali a pravděpodobně ostrov opustili. Moskva svůj ústup sice potvrdila, ale zdůvodnila jej svou dobrou vůli s ohledem na vývoz zemědělských produktů z Ukrajiny. Píše to server iDnes.cz s mimo jiné s odvoláním na agenturu TASS.

Rusové se stáhli z Hadího ostrova
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ruská ponorka Volkov

Ruská strana měla podle informací ukrajinské armády urychleně evakuovat motorovými čluny zbytky své posádky na ostrově. Ukrajinská armáda totiž na něj v noci podnikla raketové a dělostřelecké údery. 

„Dne 30. června ruské ozbrojené síly v rámci dobré vůle ukončily plnění svých úkolů na Hadím ostrově a stáhly tamní posádku. To dokazuje světovému společenství, že Ruská federace nebrání úsilí OSN o vytvoření humanitárního koridoru pro odvoz zemědělských produktů z území Ukrajiny,“ přispěchal se zdůvodněním, proč došlo ke stažení ruských jednotek, mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Hadí ostrov Rusko obsadilo v první den invaze. Stal se symbolem ukrajinského odporu, tamní posádka totiž nevybíravými slovy odmítla výzvy ruského křižníku Moskva ke složení zbraní.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

4:44 „Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

„Myslím si, že máme asi nejhorší vládu v našich dějinách. Ale je to naše vina, že jsme je zvolili,“ …