Rusové, zabili jste svého. Ve Vrběticích, odhalil deník

20.04.2021 7:54

Při výbuchu muničních skladů ve Vrběticích z roku 2014 nejen že došlo k materiálním škodám, jejíž řešení si vyžádalo přes miliardu korun, ale především stálo život dva české občany. Investigativní reportér Jan Hrbáček k tomu na Ekonomickém týdeníku napsal, že Rusové tehdy zabili jednoho „z vlastních“, protože jeden z hlídačů býval před rokem 1989 agentem komunistické Státní bezpečnosti.

Rusové, zabili jste svého. Ve Vrběticích, odhalil deník
Foto: Policie ČR
Popisek: Výbuch skladu munice ve Vrběticích na Valašskokloboucku zaměstnává pyrotechniky, policii i armádu.
reklama

Úkolem státní bezpečnosti před rokem 1989 bylo udržet komunisty u moci. Ty komunisty, kteří se v zásadních otázkách řídili názorem Moskvy. Jeden z mužů, kteří byli zabiti při výbuchu ve Vrběticích z roku 2014, byl před rokem 1989 agentem Státní bezpečnosti. Takže by se dalo říct, že dva ruští agenti zabili člověka, který jim byl vlastně názorově blízký.  

„Jeden ze zabitých zbrojířů v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 byl příslušníkem komunistické Státní bezpečnosti. Pokud by se tedy skutečně prokázala účast ruské vojenské rozvědky GRU na výbuších ve vrbětických skladech, ruští diverzanti v podstatě zabili svého vlastního člověka,“ napsal Hrbáček.

Kapitán Luděk Petřík, který zemřel v říjnu 2014, byl příslušníkem I. odboru Krajské správy Státní bezpečnosti v Ostravě. Jeho úkolem bylo čelit zahraničním nepřátelům komunistického režimu, kteří se mohli objevit na severu Moravy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…