Ruští turisté zahlédli na Staroměstském náměstí stánek Majdanu. Vyřešili to po svém...

28. 11. 2017 16:58

Na internetu koluje video, na němž je dobře vidět, jak Rusové nelibě nesou, když někdo zpochybňuje obsazení Krymu ruskou armádou a následné referendum o připojení k Rusku, které se zde uskutečnilo.

Ruští turisté zahlédli na Staroměstském náměstí stánek Majdanu. Vyřešili to po svém...
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Evropa, Rusko
reklama

Na jaře roku 2014 neoznačení vojáci v zelených mundurech obsadili důležité pozice na ukrajinském poloostrově Krym a od té chvíle to s poloostrovem šlo z kopce. Alespoň z pohledu Ukrajinců, kterým poloostrov patřil. Ruský prezident zpočátku popíral, že by „zelení mužici“ byli Rusové, ale později to přiznal. Podobné „zelené mužiky“ dnes vidíme v samozvané Doněcké lidové republice, kde probíhá boj o moc.

Ale zpět ke Krymu. Ukrajina anexi tohoto poloostrova Ruskem nikdy neuznala. Evropská unie uvalila kvůli Krymu na Rusko sankce, které trvají dodnes, byť se prezident Miloš Zeman opakovaně zasazoval o jejich zrušení. Aktivisté Pražského Majdanu dodnes připomínají, co se podle jejich názoru na Ukrajině děje z nepravosti.

Činnost těchto aktivistů se ani trochu nelíbila několika Rusům, kteří se pustili s lidmi z Pražského Majdanu do křížku. „Krym je náš,“ vykřikovali Rusové, kteří nebyli nijak nadšení z toho, když si je lidé nahrávali na kameru. Nahrávání se snažili zabránit a strkali do aktivistů.

„26. 11. 2017 jsme na Pražském Majdanu zažili nepříjemný incident. Ke stánku přišla skupina Rusů a po krátkém slovním dohadování dva z nich vtrhli do stánku, kde vyhrožovali, že ‚Rusko je síla, když bude potřeba, uděláme tady pořádek‘. Vrhali se mi po fotoaparátu. A dozvěděli jsme se, že ‚Krymnaš‘. Všichni majdanisti jsou v pořádku,“ prozradila za aktivisty Soňa Pospíšilová na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …