Rvačka uprchlíků v Německu: Roztrhaný Korán, ocelové tyče, policie proti přesile

21.08.2015 10:02 | Zprávy
autor: pro

V německém uprchlickém táboře u města Suhl, které leží asi 80 km od českých hranic, včera došlo k násilnostem. Konflikt odstartovalo roztrhání stránek Koránu jedním z afghánským uprchlíků a jejich následné vhození do záchodu. Přibližně dvacet dalších uprchlíků jej za to podle britského deníku Daily Mail chtělo zlynčovat.

Rvačka uprchlíků v Německu: Roztrhaný Korán, ocelové tyče, policie proti přesile
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Muž se snažil uprchnout před rozlíceným davem tvořeným především Syřany a zachránila jej až přivolaná policejní hlídka. To však emoce ještě vygradovalo a nakonec proti bezpečnostním složkám stálo asi padesát uprchlíků, kteří byli ozbrojeni ocelovými tyčemi a po příslušnících policie také házeli kamení. Uprchlický tábor v Suhlu je podle místních úřadů přeplněný a není schopen přijímat další uprchlíky. Obdobná situace panuje v podstatě po celém Německu, které od začátku letošního roku eviduje asi 800 000 žádostí o azyl. Úřady proto využívají pro ubytování uprchlíků ze Sýrie, Afghánistánu a zemí subsaharské Afriky také školy a další veřejné budovy.

Včerejší konflikt nebyl zdaleka ojedinělým, proto se premiér Durynska Bodo Ramelow nechal slyšet, že by měly být různé etnické skupiny v táborech odděleny. „Stejně tak je nutné bez prodlení rozšířit stávající kapacity,“ poznamenal Ramelow pro veřejnoprávní televizi MDR. Uprchlický tábor v Suhlu byl vybudován pro 12000 uprchlíků, ale přebývá jich tam momentálně o pět set více. Mohutné migrační vlně však čelí i další evropské státy. Včera večer společně o největší evropské migrační krizi od druhé světové války diskutoval v Berlíně německý ministr vnitra Thomas de Maizière se svým francouzským protějškem Bernardem Cazeneuvem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lidi platí poplatky ČT rádi.“ Máme petici, která se teprve podepisuje

14:00 „Lidi platí poplatky ČT rádi.“ Máme petici, která se teprve podepisuje

Někteří členové Rady ČT a Rady Českého rozhlasu připravují otevřený dopis vládě, poslancům a senátor…