S Okamurou mě mnohé spojuje. A za tím si budu stát až do hrobu, řekl kardinál Duka. A přidal další odvážné výroky

19. 12. 2017 9:26

Kardinál Dominik Duka, jenž byl hostem pořadu Jak to vidí Českého rozhlasu, se vyjádřil ke své blízkosti s hnutím SPD Tomio Okamury. "Neříkám, že s SPD máme stejný názor, jak zabezpečit naši společnost. Ale máme starost," uvedl Duka.

S Okamurou mě mnohé spojuje. A za tím si budu stát až do hrobu, řekl kardinál Duka. A přidal další odvážné výroky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

Podle Duky jej s SPD spojuje péče o bezpečí lidí v této zemi i řada dalších témat. „Za svými slovy si budu stát až do hrobu, protože vím, co říkám. Já neříkám, že máme stejný názor, jak zabezpečit naši společnost. Ale máme starost," uvedl Duka, jenž se domnívá, že SPD bude jednat o zákonech, které se týkají každého.

Duka se stal terčem kritiky poté, co Okamurovi po sněmovních volbách poslal gratulaci. "Musíme si uvědomit, a to politické strany ještě neudělaly, v čem spočíval jejich úspěch a neúspěch," zmínil rovněž Duka. 

Původní text ZDE.

Jak také kardinál uvedl, úkolem církve je i to, aby ani při politických jednáních nestála stranou a nestrkala hlavu jako pštros do písku. "V tomto momentu pak musím oslovovat taky jednotlivé strany a říct: Vy ale máte v programu... Vy byste měl stát tímto způsobem. Když mi ale mnozí řeknou, že programy ani nečtou, že je nezajímají, a pak říkají svoje soudy?! Pak jsem zklamán," sdělil Duka.

Když přišla řeč na terorismus, Duka uvedl, že všechna velká opatření proti terorismu jsou spíš psychologická než realistická. "A tak se nedivme, že lidé mají obavu z migrace, terorismu, že se bojí Evropské unie, která když ve všech těchto případech měla racionálně vystoupit a stanovit určitý pevný program, se chovala tak, jako kdyby o nic nešlo," řekl Duka. 

"Vytvářet ale ideální stát patří k utopiím. Toho nejsem stoupenec," poznamenal také Duka. Svobodu a demokracii v této zemi mají chránit všichni občané. "Kdo nejde k volbám, tak vlastně podkopává demokracii v této zemi," řekl jasně Duka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

15:51 Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

Martin Konvička jako docent biologie sepsal zamyšlení nad tím, jak současné zelené šílenství kolem š…